| NecunoscutLol a întrebat:

Ce parere aveti de sex in cada/jacuzzi? Am auzit de la unii ca este incomfortabil si calcarul poate sa afecteze vaginul, insa nu am gasit surse prea bune.

31 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este fierbinte si excitant

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce calcar vorbesti?
Iti intra ala in ochi sau in cuc, ca-n vagin este imposibil sa intre!

| NecunoscutLol explică (pentru Violleta2022):

Pai daca eu penetrez cu penisul fiind in apa, iar vaginul si el tot in apa si este deschis de multiple ori...

| mihai69 a răspuns:

De obicei în cadă e apă, nu calcar. Dacă mai pui și un spumant aromat, e deja super!

| NecunoscutLol explică (pentru mihai69):

Pai nu
Ma refeream la jacuzzi ca sunt tot felul de dezinfectanti si bacterii si intrebam daca e ok sa faci sex acolo, sau daca merge macar o perioda de preludiu

| darrio2007 a răspuns (pentru NecunoscutLol):

Jacuzzi sau fara jacuzzi sunt aceleasi chestii in apa. Preludiul este inevitabil. Dar penetrarea va fi mai grea la inceput.

| NecunoscutLol explică (pentru darrio2007):

Nu stiu ce sa zic, e ca si cand ai compara o piscina cu o cada personala.
Oeicum nu asta conteaza, eu vreau sa stiu daca e safe sa pentrezi in fiecare dintre acestea, considerand ca apa in sine va fi librifiantul. Pare super fun si as invita-o pe iubita mea sa avem o experienta, daca e safe desigur

| mihai69 a răspuns (pentru NecunoscutLol):

Merge de nota 20.

| darrio2007 a răspuns (pentru NecunoscutLol):

Apa in sine nu este lubrifiant in cazul sexului. Secretiile ei din timpul raportului sexual sunt alunecoase(gelatinoase). Apa nu e asa. Nu spun ca nu se poate face penetrarea dar apa poate contine anumite bacterii care pot dăuna.
Bineanteles, este placut sa faci sex in apa, din anumite privinte.

| Goete a răspuns:

Noi bagam mereu o pastila anticalcar de la masina de spalat

| NecunoscutLol explică (pentru Goete):

Bine pe caterinca, mai bine ignorai intrebarea.

| Goete a răspuns (pentru NecunoscutLol):

Raspunsul meu este la fel de serios precum intrebarea ta; de ce esti revoltat happy?

| NecunoscutLol explică (pentru Goete):

Intrebarea a fost cat se poate de serioasa; imi place sa experimentez, insa am grija si de sanatatea mea si a prietenei mele, deci ce e gresit in a intreba? Nu-s expert, deci nu vad problema, iar tu te-ai bagat aiurea

| Goete a răspuns (pentru NecunoscutLol):

Si raspunsul meu a fost cat se poate de serios, de ce nu poti crede ca am aceeasi preocupare si asta e solutia pe care am considerat-o oportuma?
Adica raspunsul meu ti se pare ironic cand e la fel de serios ca intrebarea ta.
Pe deasupra nici nu apreciezi ajutorul daca nu e pe maseaua ta.

| NecunoscutLol explică (pentru Goete):

Bine dom'le, dar ce legatura are pastila de calcar cu faptul ca eu vreau sa fac sex cu iubita mea intr-un jacuzzi unde am presupus ca este calcar ca si dezinfectant? Mi se pare evident ca ma ironizezi, cand eu vreau sa aflu daca exista efecte adverse.

| Goete a răspuns (pentru NecunoscutLol):

Pastila de calcar e Anticalcar si prelungeste si viata masinii de spalat evitand calcarizarea

| NecunoscutLol explică (pentru Goete):

Uite, ma corectez acum, este ok sa faci sex in jacuzzi/piscina daca aceasta are clor ca si dezinfectant?

| Goete a răspuns (pentru NecunoscutLol):

Apa de robinet are nivelul de clor controlat.
La piscine se controleaza si e mult mai mare, chiar mor broaste dupa cat am vazut. Nu stiu sa iti spun ce efect are dar daca bei putin din greseala nu ai nimic

| NecunoscutLol explică (pentru Goete):

Am auzit ca sunt sanse mai mari la boli cu transmitere sexuala si ca poti avea vaginul iritatat. Ceea ce voiam sa stiu este daca este adevarat si daca da ce masuri putem lua ca sa nu ajungem intr-o situatie de genul. Ideea de "sex in apa" ni se parea "distractiva" (stiu, pare copilaros)

| Goete a răspuns (pentru NecunoscutLol):

In piscina poate avea vaginul iritat.
Intr-un jacuzzi cu apa de retea, nu.
Boli cu transmitere sexuala nu cred ca sunt riscuri mai mari dar nu sunt medic - vrei sa o faci cu altii pe langa tine in apa?

| NecunoscutLol explică (pentru Goete):

Atunci stii un loc fain unde as putea sa fac sex in afara de pat?

| Goete a răspuns (pentru NecunoscutLol):

In jacuzzi privat, in vanā, pe masina de spalat, in cabina de proba, pe plaja, in lift etc

| NecunoscutLol explică (pentru Goete):

In cabina de proba, in lift?! Wstea da provocari!?

| Goete a răspuns (pentru NecunoscutLol):

Ai incercat vreodata sa vezi amestecul de testosteron cu adrenalina?

| NecunoscutLol explică (pentru Goete):

Ar fi extrem de "sexy", insa nu sunt nici cea mai extrema persoana

| NecunoscutLol explică (pentru Goete):

Tu personal ai incercat una ca asta? Sau ai face-o, la modul cel mai serios?

| NecunoscutLol explică (pentru Goete):

Astea merg numai in filme, zic eu. Daca faci vaginal, unde ascunzi prezervativul? Daca faci oral si o patezi, ce faci? Daca esti prins, la fel.

| Goete a răspuns (pentru NecunoscutLol):

Iti scriu mai bine in privat

| doctorsex96 a răspuns:

E ok vere, intra bulbuci in posterior daca e jacuzzi din ala scump, in rest e bun

fol si lubrifiant pana nu se dizolva in apa

cu stima jonel