| Mike_7143 a întrebat:

Ce parere aveti despre a avea amant(ă)?

16 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Mi se pare lipsă de respect din partea iubitului /iubitei, soţului /soţiei. Persoanele care au un amant/o amantă sunt egoiste, deoarece nu se gândesc şi la iubiţii /iubitele, soţii/soţiile lor care probabil sunt sincere şi care aşteaptă sinceritate de asemenea, de la partener/parteneră.

pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E o situatie care poate aparea in viata, ca atatea altele, cu valentele ei bune si rele deopotriva! Unii zic "Amanta tine casa" in sensul echilibrarii balantei, in sensul confesiunilor, al altor tipuri de practici si pozitii sexuale decat cele de acasa, senzatii, chestii trestii, etc...

Poate folosi, intr-o anumita masura, si lectura cartii "Belle du jour - aventurile unei bucurestence"...

| AliceHappyGirl a răspuns:

Eu cred ca atunci cand iti faci un/o amant/a, nu este ceva in regula cu relatia ta, cauti ceea ce vrei in alta parte, te-ai plictisit de persoana cu care esti, nu o mai iubesti. Pentru ca daca nu ar fi asa, sigur nu ti-ai face un/o amant/a. Si consider ca cel mai bine este sa o termini definitiv cu cea/cel cu care esti decat sa o/il inseli.

| NickiMinaj a răspuns:

E si asta o pseudo-solutie cand te plictisesti...

| NickiMinaj a răspuns:

laughing Nu. Adica faci ceva, dar nu rezolvi nimic.

| Kylexy a răspuns:

Inutila intrebarea ta mike
Daca iubesti fata/femeia cu care esti de ce iti trebuie o amanta?
Ce are amanta si nu are prietena ta sau nevasta ta?

| CybeRAthlete a răspuns:

Sunt anumite situatii in care sa spunem ca e vine-venita.
@ PsihoSex - sunt de aceeasi parere. respect...

| Irinna a răspuns:

Nu sunt de acord.
Daca esti cu o persoana, respect`o!
Daca vrei pe altcineva lasa persoana cu care esti, nu o face sa sufere!

| Mike_7143 explică:

Pseudo-solutie? Adica o solutie ireala?

| Mike_7143 explică:

Salut, kylexy. Nu stiu de ce presupui ca intrebarea se refera la mine. Daca se referea la mine, ar fi sunat altfel acesta intrebare, cam asa: "Ce credeti, sa-mi fac sau nu amanta?". Insa, intrebarea mea e de tip "sondaj de opinie", vreau sa vad pareri generale. Spui ca e inutila intrebarea, ca si cum TOATA lumea ar fi in asentimentul tau. Chiar crezi ca toti suntem o apa si-un pamant? Poate ca suntem egali, sau ar trebui sa fim, dar totusi, fiecare are personalitatea, convingerile, credinta sa.
Vrei sa pari intelept? Filosof? Deschide un subiect.
Nu am 14, 15 ani, sa pun o intrebare generala in care sa ma regasesc. Stiu foarte bine ce am si ce vreau.
Ca nota informativa, parerea mea despre a avea amant(ă) este:
Imoral, ilegal, dar stimulent al creierului. Majoritatea stie de ce imoral si ilegal. Sa-mi explic punctul de vedera in privinta stimularii cerebrale: o amanta de obicei o ai pentru sex, iar actul sexual in sine este un stimulent al creierului. Bine-nteles ca a avea o amanta inseamna mai mult, riscul pierderii casniciei, intretinerea relatiei cu acel amant, etc. Asa ca, s-ar putea ca anumiti oameni sa aleaga un amant doar pentru acesta satisfactie. Sau multe alte motive.
E doar un punct de vedere.winking
Si astept in continuare opinii.

| Mike_7143 explică:

Hotaraste-te domne' o data! Ca vreau sa-mi fac amanta si nu gasesc! Doar glumeam happy
Nu am ramas inzapezit, ca am cauciucuri de iarna, si masina usoara, deci... ma descurc si in conditii vitrege.
Cred ca sunt mai multe tipuri de amante:
1. Care se ofera sa-ti fie amante, si atunci trebuie sa ai bani.
2. Pe care o cuceresti cu farmecul tau, caz in care trebuie potenta!
Parerea mea...

| p1nk a răspuns:

Daca ajungi la pasul asta inseamna ca nu te mai satisface persoana cu care esti.

| ZaMbArIcI_4577 a răspuns:

Sunt de parere ca aia care nu sunt in stare sa intretyna o relatie permanenta sa nu si-o mai faca intrn fel casnicia e cam plcitisitoare de la un moment anume cand ai chef de senzatyy ttari si nu le obtii de cat saty faci o amanta mai bine nu te mai casatoresti si gata si staii cu mai multe femei le schimbi.laughing*nu ma refeream la tine*

| Puyaxxx a răspuns:

Super tare viata trebuie traita la maxim!laughing)rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru cineva este o provocare

| meLysa_5162 a răspuns:

Amanta: este o femeie sexy, misterioasa, care are o relatie secreta, romantica
si sexuala cu un BARBAT CASATORIT tongue deci eu cred ca amanta tine locul partenerei in pat si a experimentarii de lucruri noi.nu stiu daca sunt intru-totul de accord dar adevarul e ca se procedeaza des astfel de practici si decat sa ma prefac ca nu stiu ca nu vad mai bine accept situatia.pana la urma nici sa tii legata o persoana de tine nu se poate, pentru ca tot ce vrea ea face...