| TotulPentruUna a întrebat:

Ce parere aveti despre acele persoane care chiar nu pot trai fara persoana pe care o iubesc, fara acea persoana care ar insemna "TOTUL" pentru el/ea... fara persoana alaturi de care ar fi cel mai fericit/a. Si prefera sa "MOARA" decat sa stie ca nu mai sunt impreuna. Am vazut multe cazuri la TV si pe net, voi ce credeti, de ce au ales sa faca asta?:) Voi ati fost in asemenea situati, cand va doreati ca totul sa se sfarseasca? Eu de ceva vreme doar la asta ma gandesc, dar parca ma opreste ceva, nu stiu... :( :-<

Un exemplu aici: http://www.mediafire.com/? 9r6q339xu51ey7h Prefer sa comentati dupa ca vedeti acest video. :)

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alegere proasta de a se sinucide asta e, fiecare face ce vrea.

| Dakota a răspuns:

Scz dar mie nu mi merge video ul
Despre acele persoane cred ca-s tiu sa iubeasca
App sunt intr un fel uan dintre acele persoane.
Nu toti pot trece peste o durere sufleteasca.
mai bine ar fi sa nu se ataseze de nimeni ast fel nu au de cine sa se desparta.laughing dar asta nu este o solutie mereu ai nevoie de un prieten/a care sa.ti fie alaturi indiferent de situatiehappy

| eulliric a răspuns:

Eu unul pentru iubire mi-as da viata. si nu in sensul ca m-as sinucide daca persoana iubita ar alege alt drum la un moment dat,ar fi un act de lasitate si egoism, dupa cum spune si marele Liiceanu in maxima sa "Sinuciderea este expresia paroxistică a orgoliului nemăsurat ".mi-as da viata in sensul conotativ, pentru ca iubirea este singurul lucru care merita urmarit toata viata si pentru care ar trebui sa iti dai toata straduinta.este izvorul de fericire in viata si mna, trebuie tratata ca atare. peace and love in the world -_-

| maria_9426 a răspuns:

Buna
De ce ai asemenea ganduri? De ce esti acum in situatia asta? Ti-ai pus intrebarile astea?
Te rog mult gandeste-te la urmatoarea chestie: tu o iubesti pentru ca ai nevoie de ea? sau ai nevoie de ea pentru ca o iubesti?
Nu sunt deloc stupide intrebarile daca stai sa te gandesti bine la ce vrei, la ce simti. Aminteste-ti doar ca iubirea e cel mai frumos sentiment din lume.
Referitor la intrebarile pe care ti le-am pus mai sus: daca ai alea a doua varianta inseamna ca tu chiar iubesti cu adevarat, sau o alta explicatie e ca nu ai doar o pasiune, simopatie mai profunda fata de acea persoana, ai fi in stare sa iti dai si viata? Dar de ce sa renunti la viata? Viata D-zeu ne-a dat-o si tot el o sa ne-o ia cand decide el, la timpul potrivit.
Pretuieste-ti viata atat ccat o ai, ca dupa aia daca intr-avedar exista viata dupa moarte poate o sa-ti mai doresti sa fii in viata, sa simti vantul in parul tau, mangaierile celei de langa tine, etc.
Sper ca te-am ajutat cumva.
Ai grija de tine, ai grija ce faci.
Pa, pa.

| CatMeadow a răspuns:

Totul pentru una? pentru doua trei si patru lollaughing da mah da.normal cand iubesti iubesti.nu era cand iubesti ranesti.sau te sinucizi tot unalaughing

| candygirl a răspuns:

Am simtit si eu asta. si dupa putin timp totul s-a rezolvat happy. nu merita sa te sinucizi pentru cineva pentru ca asa cum ai trait inainte sa cunosti persoana respectiva, poti trai si de acum incolo. parerea mea e ca persoanele care se sinucid sunt egoiste si nu se gandesc la familie si prieteni care vor suferi din cauza lor. e doar un mod de a fugi de probleme, nu de a le rezolva. toate problemele se reolva in timp happy.