| ubytha a întrebat:

Ce parere aveti despre...curve?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Niciodată o femeie nu devine curvă de bună voie iar bărbații cataloghează femeia așa chiar dacă nici măcar nu o cunoaște!
"Cine mă, curva aia!; etc.".
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Am o parere buna despre ele din punct de vedere social. Fara ele, cu siguranta barbatii ar fi mai tristi
Din punct de vedere economic, sunt o prostie daca nu sunt impozitate
Din punct de vedere politic, sunt meseriase. Oricine se respecta si e la puterea trebuie sa aiba una cu care sa rupa patul si o nevasta la care sa se intoarca cu "migrene"

| Floreenofficial a răspuns:

Pai o parere foarte proasta, bineinteles... straight face
Dar de ce ai pus?

| baru a răspuns:

Sall. Depinde. Cele masculine, sau cele feminine? De cele masculine o parere foarte rea. De cele feminine o parere de mila, deoarece sigur ele nu au vrut sa ajunga asa. Soarta carma, intregul. Asta este. Pentru noi barbatii, este un lucru bun. Dar, nu si pentru ele. Pacat Pa

| tarziu a răspuns:

Nu toate curvele sunt femeiwinking

| AndrogynBeauty a răspuns:

Am o părere neutră. Am cunoscut curve care în spatele meseriei pe care o practicau erau nişte persoane foarte de treabă, foarte ok. Dar, desigur, există şi curve care abia aşteaptă să faci o mişcare greşită ca să-ţi golească portofelul. E ca în viaţă, oameni de toate felurile. Să ştii că acea imagine de dură, de insensibilă, pe care o afişează majoritatea curvelor este rezultatul meseriei lor. Ca la militari, de exemplu, nu te aştepţi să fie prea glumeţi, nu? Dacă ajungi să cunoşti omul din spatele denumirii de "curvă", s-ar putea să nu ţi se mai pară atât de rău. Dar e greu să ajungi în sufletul unei asemenea persoane, pentru că are multe straturi de armură sentimentală...

| AndrogynBeauty a răspuns:

C'mon, dacă o tipă se culcă cu mai mulţi tipi pe care îi consideră prietenii ei (în momente diferite, desigur) tu o consideri curvă? Hai să fim serioşi, sexul e plăcut, de ce să nu se bucure şi ele de plăcerea asta? Gândeşti cam misogin, amice!

| Simona a răspuns:

Bineinteles ca nu una prea buna...
sunt niste femei usoare...prea usoare
happy

| Numelenuapareinbazadedate a răspuns:

Curva e persoana care ia bani pentru servicii sexuale.

Ce parere sa am? Cea mai veche meserie din lume. Se castiga bine. Treaba lor.

| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Niste...curve laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o tpa se culca cu mai multi barbatii din dragoste sau placere e curva. daca o face pentru bani e prostituata si sigur are motivele ei

| raskadar a răspuns:

Cel de a raspuns anonim,,,,,,,,, citez''Daca o tpa se culca cu mai multi barbatii din dragoste sau placere e curva. daca o face pentru bani e prostituata si sigur are motivele ei"
Acum intrebare barbatul care se culca cu mai multe femei? laughing