| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre femeile cărora le plac bărbații aroganți?
Nu mă refer la acea aroganță de derbedeu fără școală, obraznic (cocalar), ci la barbatul arogant dar în același timp inteligent, șarmant, diplomat și cu atitudine. big grin
Ce spune această preferință despre acele femei?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

"inteligent, șarmant, diplomat și cu atitudine"
Arogant pare așa... un bonus. Nu definitoriu. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Exact. ❤

27 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Le plac aroganta lor? Sau doar o ingaduie, placindu-le calitatile ce le au?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fetelor le plac bad boys bad boys whatcha gonna do?

| RAY a răspuns:

Femeia nu trebuie ascultata si satisfăcuta sexuala, nici nu trebuie sa o iei in serios

| Catrice a răspuns:

Anușca tu ești? Gata, te-o părăsit Cristinică?hee hee

| Sofer a răspuns:

Vor bărbați puternici aroganți happy părere nu am. Fiecare isi alege bărbatul după preferințe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o parere buna despre mine.

| Goddessss a răspuns:

Okeysh sa zicem.
ma atrag deoarece au un mister aparte, dar nici nu ma dau pe spate.
mehh

| TheStrategist a răspuns:

Această preferință a lor spune că le plac bărbații aroganți și inteligenți, nu cei aroganți și proști.

| Mosotti a răspuns (pentru TheStrategist):

Le plac la unele femei arogantii, nu neaparat inteligentii, sunt gramada de femei atrase de frumusei doar medii la minte, si daca ala nu exceleaza la minte, ea iti zice "lasa draga ca nici eu nu-s geniu".
Ca daca e inteligent si asa, dar nu o atrage pentru ca ala nu emite nici o trasatura masculina (iar inteligenta nu prea face parte din asta), o sa-ti zica ca plictiseste, ca gandeste prea mult, cate cazuri n-am intalnit asa in 20 ani de zile, sute de cazuri.

Gandeste-te ca majoritatea femeilor vor distractie, glume, panarama si nu prea altceva mai mult, de ce ar conta pentru ele inteligenta? Daca barbatu ala e asa ca orice om simplu si mediu la cap, ajunge.

Te apreciaza daca esti mai destept asa, doar ca oricum o atragi de dinainte, dar nu de altceva, adica cand atragi, orice ai bun te lauda.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Dragă Mosotti, îmi pare rău că ai întâlnit numai astfel de femei.

Evident că femeile sunt atrase de distracție după o săptămână, zi, oră de muncă mai mult sau mai puțin grea.
Tu nu știi ce înseamnă asta din câte îmi dau seama.
Dacă ești obosit după o zi de muncă, îți mai arde de conversații intelectuale?
O profesoară de mate care 6-7 ore a predat numai teoreme și definiții, crezi că atunci când iese de la ore mai are chef de discutat teoreme/definiții, exerciții?

Îmi dovedești din nou că nu știi cum e viața (aia reală, nu virtuală).

Tu stai în fața unui monitor 24/7, nu într-o fabrică, birou, să vezi cum e.
Vorbești doar din prisma experiențelor altora, nu ale propriilor tale experiențe.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu din realitate iti zic ce-ti zic, de la viata reala, de la cei ce au relatii.

Pai eu n-am zis nimic, tocmai, nu am zis ca e rau ca vor doar distractie, eu am zis doar ca tocmai de asta de ce ar conta asa mult inteligenta celuilalt?! Ca oricum nu prea e folosita cand cei doi stau impreuna, asta am zis, tocmai din motivele zise de tine, ca dupa munca, unii vor altceva.

In schimb atractia conteaza, ca altfel nu simti ca vrei sa fi cu omul ala, atractia se foloseste.

Pai si experienta mea e aceiasi, cu femei care am vorbit despre astea, nu aveau treaba cu inteligenta, chiar am intrebat, au zis ca sa fie mediu la inteligenta ca orice om simplu, nu conteaza, doar sa fie simpatic, sa atraga, sa fie sociabil, sa stie sa se comporte, cam atat.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Realitatea cui?
A ta sau a celorlalți?

Sunt mai multe tipuri de atracții:
- atracție fizică
- atracție intelectuală
- atracție sentimentală

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai realitatea e cam una pentru majoritatea, aici e aici.
Aia fizica e de baza, dupa aia vin si celelalte, asta e clar, in urma fizicului apar sentimentele, si aia cu intelectul e discutabil daca mai conteaza.
Conteaza pentru unii, nu zic nu chestia intelectuala, dar in general mai putin conteaza ceve ca nu se foloseste in relatie.

Acuma sa nu intelegi gresit, nu ma refer sa fi prost din ala sa nu scoti doua vorbe, ca normal ca nimeni nu vrea asa ceva, eu ma refer la oamenii medii care discuta chestii simple ca orice om, care stiu sa socializeze, sa vorbeasca ceva cursiv si normal, ajunge atat pentru majoritatea.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Tu în care dintre atracții de incadrezi?
Cu care dintre ele reușești să impresionezi sexul opus?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu neavand-o pe aia fizica, nu reusesc sa impresionez, bine ca om arat okey ca orice om, nu sunt probleme, dar pentru sexul opus se pare ca nu, iar aroganta sau alte din astea care sa emita ceva negativ tipic masculin iar n-am.

De discutat discut de multe subiecte serioase, dar asta nu le impresioneaza in sens de atractie (tocmai ce am zis, ca nu le intereseaza asta).

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Trist.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa trist n-a fost ca oricum n-as fi vrut familie.
Sincer sa fiu nu prea m-am inteles niciodata cu femeile, mereu aveam pasiuni, discutii 98 % diferite, deci si daca as fi impresionat nu stiu cum statea treaba.

Iar sa fac o relatie doar pentru distractie nu stiu daca s-ar fi meritat, ca la mine conteaza si celelalte calitati cum zici si tu, nu doar fizicul si atat.

| 4ndr33y a răspuns:

Nu cred ca la aroganta te referi tu aici, ci la "increzator pe sine, bazat, eventual opulent"
Aroganta denota exclusiv nesimtire si prostie, nu exista nimic pozitiv in ea.

| anonim_4396 explică (pentru 4ndr33y):

Exact. Asta am vrut să spun mai degrabă: încrezător în sine, bazat dar și ironic (când e cazul).

| 4ndr33y a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum, revenind la subiect.
Da, am parere buna despre aceste femei, in special daca gasesc aceste calitati la mine laughing

| Mosotti a răspuns (pentru 4ndr33y):

Ba exista ceva pozitiv in aroganta din punct de vedere al naturii, nu degeaba unele femei is atrase de aroganta, ca e trasatura negativa, vine din rautate, iar rautatea era calitate masculina principala care ajuta la supravietuire in trecut, ca barbatul tupeist, rau, dur, puternic aparea familia de pericole, nu ala bun si manierat.

De acolo vine. Si evident ca vor suferi si ele daca stau cu ala, ca ala o sa fie rau si cu ele, si apoi o sa zica ca ce nenorocit era dar nu si-a dat seama la inceput.

Si aroganta poate transmite ca e increzator, bazat pentru ca altfel nu mai era arogant, e arogant cineva bazat in general, ii desconsidera pe altii tocmai ca el poate avea calitati in plus fata de ei.

| Valentina8 a răspuns:

Spune ca fiecare dintre noi avem gusturi diferite si ca nu suntem toti la fel. Gen: ce parere ai despre baietii care nu iubesc fotbalul? Eh. fiecare cu ce-i place si cu gusturile lui.

Răspuns utilizator avertizat
| ChrisRo a răspuns:

Pai ce descrii tu a ocolo e o himera, o fantezie. In realitate nu exista asa ceva. Adica exista, dar doar in mintea "evaluatorului". De exemplu, tu-l vezi pe Gigel si-l percepi cu trasaturile enumerate de tine - el in realitate e absolut banal, insa pentru ca tu esti atrasa sexual de el, ii conferi niste calitati pe care nici el nu stie ca le are. rolling on the floor)))

Sarmant e o trasatura subiectiva, nemasurabila. La fel cum ai zice mirific. "Mirific"nedescriind ceva concret, exact. Chiar si inteligenta; aceasta este perceputa si definita in mkd gresit de catre majoritatea "observatorilor". Inteligenta e o chestie rece, serioasa, oarecum abstracta, nu ceva distractiv, facil, sexy, asa cum ar putea crede multe femei. Ceea ce numesc ele inteligenta la barbatii de care sunt atrase, n-are nicio treaba cu ce este inteligenta de fapt.

Aproape orice exemplu de portret masculin ideal, zugravit de o femeie, reprezinta o crunta dezamagire pentru "juriu", atunci cand respectiva femeie este pusa sa dea un exemplu cunoscut din viata reala, care seamana cu inchipuirile ei.

Exemplu; eu intreb, " ce parere aveti despre barbatul care e atras de acea femeie inteligenta, culta, misterioasa, delicata, spontana, geniala, romantica, surprinzatoare etc?
Iar cand sunt pus sa dau un exemplu concret, o dau ca exemplu pe Monica Gabor sau pe Daniela Crudu ori pe Bianca Dragusanu sau ceva de genul.

Asa si femeile; dupa o insiruire de trasaturi pentru care trebuie sa te uiti in dex ca sa vezi ce semnifica, trantesc un exemplu de starneste ropote de râs si ironii.

Tu poti veni cu vreo doua exemple concrete de barbati care intrunesc cat de cat calitatile evocate de tine? happy

| Pnin a răspuns (pentru ChrisRo):

Așa părere proasta aveți despre voi?

| Mosotti a răspuns (pentru ChrisRo):

Pai la ce ai zis
"o dau ca exemplu pe Monica Gabor sau pe Daniela Crudu ori pe Bianca Dragusanu", pai le dai exemplu pe alea ca de fapt arata bine in primul rand, eu asa cred, ca de acolo vine.