| TheAlphaFemale a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele trecute de 18 ani care, desi sunt ok atat din punct de vedere mental cat si fizic, sunt inca virgine?

Intrebarea este adresata baietilor in special, dar si fetelor.
Decat sa-mi dati raspunsuri "la misto", va voi ruga sa va abtineti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Elysssa a răspuns:

Am peste 19 ani si desi am avut o tentativa, am ramas tot virgina.Mi-am dat seama la timp ca tipul era neserios si am pus punct la timp, din fericire am ramas virgina si probabil o sa mai raman in continuare, pentru cat timp nu se stie niciodata! Nu am o relatie stabila, deci nu ma grabesc.Respect pentru fetele care nu se grabesc sa faca pasul asta, nu sunt multe care procedeaza asa.Succes si ai grija de tine, baietii sunt rai, mai rar baieti buni!

16 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Sincer eu le respect pe acele fete cu principii solide. Ele fac parte dintre acele persoane care si-au propus sa faca anumite lucruri si chiar se tin de cuvant.

| Analytical a răspuns:

Da, am o parere buna despre mine. Sunt virgina si trecuta de 18. happy Pentru toti cei care considera "virginitatea" o boala, o prefacatorie din partea fetelor, ceva ciudat, care ar fi trebuit pierduta demult pentru ca, oricum o pierzi la un moment dat, am o parere oribila. Nimeni! dar aproape NIMENI nu este sincer cand vine vorba despre o fata virgina. Multi o vor, il atrag, pentru ca a fost/este fructul interzis! toti, veniti cu fraze "ce conteaza, nu e mai speciala", da? ce va mai place sa va mintiti, si cu atat mai frumos, cu atat mai bine! inima baiatului e impartita, in "mass-media" din jur si in "sentimentalisme", de ce? pentru ca fiind "cool" toti de langa ei, e mai comod sa ne luam dupa toate "hahalelele" decat sa ne facem propria identitate. Generalizat nu e toata treaba, nu obisnuiesc si nici nu e etic. Tot ce am de spus este faptul ca, baietii sunt inteligenti, dar o arata atat proastelor cat si inteligentelor. Cu inteligentele fac pe prostii, cu proastele fac pe "desteptii", si atunci: de ce s-ar recunoaste un fapt atat de "pretios"? lumea e asa cum e ea, impinsa pana-n gat de "sa fim si noi ca X, sa fim si noi tari, sau chiar mai decat" si atunci intervine "spiritul de turma", dar in fond, ei stiu cu adevarat ce-si doresc, ca si-o doresc, isi doresc la nebunie sa intalneasca o asemenea "comoara" dar, cum in ziua de azi, aproape toate la 12 ani nu mai au respect de sine, ce sa faca? se conformeaza si se mint ca este ok, si le este de ajuns, adica de ce si-ar dori ceva inexistent? sunt realisti si gandesc aceasta tema ca o cauza pierduta, pentru care nu se mai obosesc sa se mai minta "da ma, mi-o doresc pe virgina, pentru ca am asteptat-o toata viata", le este mai simplu sa faca pas, sa se limiteze ce lasa altii in urma lor. Asta e mizeria de om si in Universul in care traim, prostia va domina, si inca nu putin, cel putin viitorii ani in fata noastra pe care apucam s-o vedem! repet: comoditatea, indolenta, nepasarea pentru ceva ca "asta" nu-si mai are chiar farmecul in sine, pentru o gandire limpede, preferam sa ne adaptam. Respect pentru baietii care nu se regasesc in cele spuse, dar virginitatea trebuie luata ca atare! virgin= ceva pur, ceva neinceput, ceva nevazut, ceva mare. Nu vad de ce trebuie sa tratam "asa ceva" cu indiferenta sau cu atat mai prost generalizata treaba de la fata la fata. Pretuiti o asemenea fata, un sfat, si daca o intalniti, nu va repeziti sa i-o furati, e ca si cum i-ati lua sufletul, fie-va mila, iubiti-o si respectati-o pana cand se va hotari ea singura pentru acest pas. Daca nu puteti sa faceti toate astea, parasiti-o, lasati-o sa viseze in continuare, ca cineva, undeva tot o va face fericita. Nu mai tratati cu superficialitate toata tema asta. Succes in continuare si nu ma priviti cu jind, priviti in interiorul vostru pentru ca imi veti da drepatate. Va multumesc ca m-ati citit!

| TheAlphaFemale explică (pentru Analytical):

Ca o concluzie la raspunsul tau o sa dau o vorba foarte veche, din popor : "Vulpea, cand nu ajunge la struguri, zice ca sunt acri!"winking
Cam asa sta treaba cu baietasii care se grabesc sa puna eticheta unei fete virgine. Pe sistemul :"e virgina=e speriata de bombe/vrea sa sa calugareasca/e proasta/are vreun defect care i-a indepartat pe posibilii parteneri/etc." Mai pe scurt ABERATII!
Sa judeci o persoana dupa aparente e ca si cum ai analiza o carte doar dupa coperti.

| Leon a răspuns:

Salut, cred ca intrebarea asta e pusa cel putin o data pe luna. E vorba de identitatea unei femei, daca sexul pentru tine e confirmarea absoluta a sentimentelor tale fata de o persoana si vrei ca acela sa te aprecieze si sa aiba grija de feminitatea ta atunci nu inteleg care e problema. Ideea e ca o dati cui nu merita, adica pentru multi e doar o curiozitate, iar poate ca celor care ar merita nu le dati atentie.
Eu, personal, n-am nicio treaba cu chestia asta adica nu ma intereseaza in niciun fel, dar cred cum spuneam ca trupul unei femei e confirmarea absoluta, adica ce poate sa iti dea mai mult de atat? Cel putin asa era odata.
La mistobatting eyelashes

| DAC a răspuns:

Sunt fata, dar in fine.Cred ca aceste fete sunt speciale pentru ca asteapta momentul potrivit, locul potrivit si mai ales baiatul.Nu e o rusine sa ai 18 ani si sa nu interactionezi sexual, din contra pana in momentul de fata au fost lipsite de riscuri sau pericole happy
Nu vreau sa jignesc, dar cred ca o fata care a ajuns la 18 ani si inca asteapta momentul este bine educata de parinti si mai ales de opinile ei, si nu influentata de restul lumii.

| MasterYoda a răspuns:

Intrebare cu iz de lauda!

| TheAlphaFemale explică (pentru MasterYoda):

Nici vorba! happy Doar dorinta de a afla opinia, sincera, a altor persoane referitor la subiectul acesta.

| MasterYoda a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Nu stii vorba lui Dabija?

| TheAlphaFemale explică (pentru MasterYoda):

"Ce te *** grija?"

| drhotzu a răspuns:

Virginitatea nu este o problema. este alegerea lor si sincer eu respect alegerile oamenilor indiferent daca sunt bune sau nu.
si plus: VIRGINITATEA SE POATE VINDECA laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu se cred pregatite pentru asa ceva.

| dru1darius a răspuns:

Asa imi place cand se discuta cand cineva ii virgin ca si cum ar fi handicapat, ba nu scuze de handicapati nu se prea vorbeste ca poate se ia, la mintea voastra virginitatea ii o boala

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Eu ca baiat trebuie să mărturisesc că admir acest tip de fete.Au răbdare, o bună educaţie, stimă de sine, nu sunt doar fete, ele sunt femei.Mai femei decât cele care la 15-16 ani îşi încept viaţa sexuală şi se cred mature.

| alex9569 a răspuns:

Depinde de cum a fost educata. sau poate ca fata nu vrea sa isi piarda virginitatea pentru ori cine, nu a gasit baiatul potrivit tongue

| bugara a răspuns:

Fete de 18 ani virgine care habar nu au sa se comporte tandru si pisicos cu un baiat fete care au ajteptat 6 ani baiatul perfect si dupa si-au traso la prima betie ptc erau prea disperate. Vorbiti despre virginitate de parca ar fi nu stiu ce piatra pretioasa. De parca nu e ok si nu a auzit de sex

| Azµre a răspuns (pentru bugara):

Nu e adevarat nu face o generalizare ca nu e chiar asa cel putin alea peste 18 ani sunt cu capu pe umeri fata de pustoaicele de12-13-14 ani care isi incep viata sexuala.