| john33 a întrebat:

Ce parere aveti despre inselatul emotional (nu fizic), daca v-ati confruntat cu aceasta problema delicata si cum ati rezolvat-o?!

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Daca inseli, nu iubesti. E simplu ca buna-ziua.
Niciun instinct primar, nicio atractie prea mare nu te lasa sa inseli, nici macar emotional. Iti fuge gandul de acolo. E ca si cum te apropii de o zona de pericol si vrei sa dai inapoi pentru ca simti ca te arzi.
Cum ai putea spune ca iubesti pe cineva, si sa iti stea gandul si la altcineva? Cum ai putea avea nevoie de atentia emotionala a altcuiva? Nu te mustra constiinta?

Asa ar trebui sa fie. Sa simti ca nu meriti ce ai langa tine daca inclini spre partea asta. Oricum la un moment dat pana si inselatul asta emotional se vede, din gesturi.

Rezolvare? Niciuna. O sa gasesti la un moment dat o persoana care sa iti capteze intreaga atentie, fara nevoia altcuiva.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma pe mine toate fetele de pe centura ma inseala din pacate, acuma pe bune nu stiu ce e aia nu mam confruntat cu asta cu paranoia da din pacate aveam dreptate, in fond nu trebuie sa crezi in nimeni pe lumea asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tu eşti amuzant şi când vrei să fi serios. rolling on the floor

| Danysan a răspuns:

Ceva foarte Periculos si poti sa te Vindeci daca actionezi cu aceeasi arma.

| Chamberlin a răspuns:

Cel mai important este sa te desparti de persoana care te-a inselat imediat, daca cel care inseala esti chiar tu inseamna ca nu gandesti logic si nu ai capul pe umeri.

| john33 explică (pentru Chamberlin):

Apreciez raspunsul tau si al lui "AddaD " insa nu stiu daca te-ai confruntat cu chestia asta pt.ca spui ca tine de logica, crede-ma ce-ti spun, NU tine de logica (iti zic din propria experienta), insa ai dreptate cand spui, ca, nu este cu capul pe umeri cine face asa ceva (asa este).