| Puf a întrebat:

Ce parere aveti despre iubirea in secret? credeti ca cei ce iubesc in secret ar face bine sa se deschida si sa marturiseasca sentimentele sale celui de care s`a indragostit?

Răspuns Câştigător
| anducu a răspuns:

Iubirea adevarata se arata. daca iubesti, iar aceasta iubire e reciproca, indiferent de ce cred altii[in afara de fam, cel mai bine e sa iti asculti parintii ei iti vor binele] e foarte frumos sa nu va ascundeti sa va aratati fericirea si iubirea. sa dati exemplu de un cuplu fericit, desi... uneori se potrivesc acele clipe infantile, aventura, zambete. iubirea conteaza, iar daca cineva e impotriva sau se intampla ceva, daca va iubiti cu adevarat merita sa fie si ascunsa

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca trebuie sa marturiseasca ce simt, merita sa incerce, sa riste...nu e 100% sigur ca acea pers.va raspunde pozitiv dar de ce sa nu spui ce ai in suflet? Decat sa traiesti cu durere in suflet ca ai ascuns sentimentele pentru o pers.atunci stai si te gandesti:oare nu era mai bine sa fi stiut? DAca mi-ar fi dat o sansa si mi-ar fi raspuns in acelasi mod? Deci in viata ca sa castigi trebuie sa risti, ce rezolvi ca iubesti in secret?
Asta aduce numai suferinta, chiar daca cel/a de care te-ai indragostit te va refuza macar sti ca ai incercat si esti impacat/a cu gandul ca pers.respectiva stie ce simti si orice e posibil.Eu mereu am spus tot ce simt fie ca mi s-a raspuns sau nu la fel; de exemplu eu i-am zis prietenului meu ca il iubesc, el atunci nu ma iubea, dar cu timpul a realizat ca simte si el ceva pentru mine si s-a intamplat ca noi sa fim impreuna.Acum avem 1 ani jumate de relatie si pot spune ca ne iubim mult! Tot ce trebuie sa faci e sa spui mereu adevarul, sa spui ce simti ca nu ai nimic de pierdut doar de castigat!
DAca esti intr-o astfel de situatie te sfatuiesc sa nu stai degeaba ci sa incerci, poate vei avea noroc! Iti urez bafta si curaj!

| 16.laura.16 a răspuns:

Da! Iubirea nu este implinita decat atunci cand e impartasita. Iubirea inseamna doi oameni.
In plus, daca iubesti, nu faci orice pentru a darui ceea ce ai adunat in suflet?

| validana a răspuns:

Da! Asa este normal! Spunandu-i ca s-a indragostit de persoana respectiva o sa se simta mai linistit si poate forma o relatie in care sai ofere alesului(ei) dragostea pe care acesta eu poarta!

| puiuc a răspuns:

Da, pentru ca iubirea in secret nu e tare dulce e mai dulce atunci cand se stie despre ea si e si fericire de ambele parti si una mare zic eu, deci nu o tine ascunsa dai drumul sa vezi ce frumos si bine o sa va simtiti, bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca lucrurile nu sunt atat de simple... Poate e simplu atunci cand persoanele nu au niciun fel de interactiune, dar ce te faci cand te indragostesti de un partener pe plan profesional? Se stie ca e indicat ca aceste lucruri sa nu fie impletite. Ce se intampla cand ajungi sa colaborezi zilnic cu o persoana sa simti din voce ca ceva te leaga si cu timpul sa sedimentezi ceva acolo astfel incat ajungi intr-o zi sa realizezi ca de fapt esti indragostit de persoana cealalta? Si mai mult sa stii ca e riscant sa marturisesti pentru ca celalalt are pe cineva si auzi frecvent cat e de indragostit? Personal cred ca nu faci decat sa stai in banca ta si sa privesti martor de pe margini, sa iti asumi si sa astepti sa iti treaca...

| Dy2000 a răspuns:

Consider ca e necesar ca sentimentele tale sa le impartasesti cu partenerul.Nu se stie niciodata poate si el simte la fel doar ca se temea sa nu fie reciproc.deci,nu ai nimic de pierdut.