| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre mine si pr mea
daca stam impreuna ajungem la subiecte nu sa ne certam dar tot timpul ajungem sa ne contrazicem
ne intelegem foarte bine in rest
nu o iubesc si nici ea pe mine mi a spus dar tinem unul la altul
nu stiu ce sa fac

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Contrazicerea e primul pas spre progres.Si,cand o termini intr-un sarut, te-ai contrazice toata ziua! Unde ar fi problema, esti de doua ori castigat!

| TitiDrLove a răspuns:

Mi se pare foarte normal sa iti exprimi punctul tau de vedere si sa nu fii de acord cu ea in tot ce zice(in cazul in care chiar nu esti)... Vei da dovada ca esti un barbat care are un cuvant de spus si care nu se lasa asa usor influentat de altii(vei da dovada ca esti stapan pe tine) Continua asa, insa depinde si de subiect.Nu vei putea insista intr-un subiect care are prea mare importanta pentru ea si de la care s-ar putea enerva, supara.Trebuie sa inveti sa mai lasi si de la tine.intr-adevar! tongue

| MMihai a răspuns:

Te învăț eu să gătești niște mâncăruri care se fac cu puțin efort și destul de repede, se va îndrăgostii de tine văzând ce bucătar priceput ești. 1) Cumperi copănele de pasăre, diverse legume, ( dovlecei, conopidă, etc) și verdețuri și le lași să fiarbă, și mai pui apă din când în când și mai și amesteci. La urmă scoți carnea și pui niște bucățele de unt peste carnea fierbinte. Ce era în oală / cratiță lași să scadă mult minunea aia ca să fie și mâncare și ciorbă. O dregi cu ouă sparte și lăsate să fiarbă în minunea aia. Când este gata și s-a răcit bine, pui deasupra smântâna și zeamă de lămâie și mărar, pătrunjel, tarhon, hasmațuchi, leurdă sau altă iarbă de asta, care zici tu că este bună la gust, tocată mărunt din abundență. Mai faci și o salată care se face repede din diverse, și este gata. Iar la urmă felul 3 niște fructe.2) Cele mai bune ciuperci sunt cele care au fiert în zeama de la pasăre. Dacă sunt și ciuperci, nu trebuie să pui multe legume, când fierbi pasărea. Nu sunt foarte speciale, dar se fac repede. 3) Mai este o rețetă foarte specială numită de persoana care a inventat-o cocheli - mocheli. Se amesteca omogen roșii, ardei capia, gogoșari, ouă fierte tari, brânză de burduf, telemea, brânza dulce, unt, slănina afumată, și ce îți mai trece prin cap, să bagi pe acolo,( cașcaval mărunțit, ciuperci și carne fiartă mărunțite bine, produse din carne tip mezeluri mărunțite, conopidă fiartă, dovlecei fierți, varză bine fiartă, etc. ) și se face totul ca o pastă. Se ornează pe laturi cu felii de roșii și de ardei și se servește în farfurii de supă, iar de asupra se pune mărar și pătrunjel sau alte ierburi similare. Cocheli mocheli nu trebuie preparat mai mult decât mănânci imediat, că se acrește de la zeama de roșii și de la brânză, și nu mai este așa bun. Asta se face vara. Acum în loc de roși și ardei poți băga dovlecei fierți, spanac, urzici, varză bine fiartă și mărunțită, sau ce vrei tu, și îți place să mănânci. Din lucruri bune mărunțite și amestecate, nu are ce să iasă ceva rău de mâncat. Acum poți orna cu salată tăiată mărunt. Poți orna și cu feliuțe de clementine.( un fel de mandarine puțin mai acre) Lipsind roșiile poate acrești puțin cu zeamă de lămâie, dacă crezi că este cazul.
Dacă o servești cu mâncare gătită de tine vei crește ca un munte în ochii ei. Poți să înveți și din cărți de bucate, rețete tradiționale, cam cu același efect. Dar mare grijă să nu uiți mâncarea pe foc și să o arzi și să arzi și oalele că te bate maică-ta. Încă ceva, înainte să le pui la fiert, le speli și tu, să nu le bagi cu pământ, la fiert.Te va lăuda la toți că ești un băiat care șie sa gătească. Ar mai fi piure de cartofi cu unt și ouă și brânzeturi, dar este ceva prea simplu. Se fierb cartofii în coajă. Se curăță coaja și apoi se tircesc. Se amestecă bine cu bucățele mici de ou fiert tare, diverse brânzeturi mărunțite și unt. Deasupra poți rade cașcaval că așa este mai bun, eventual poți pune și ceva smântână. Poți băga și ciuperci fierte în zeamă de la pasăre, dacă ai și așa ceva. Eventual amesteci și cu conopidă sau dovlecei fierți și iar este ceva bun. Poate atunci trebuie acrit puțin cu zeamă de lămâie. Spor la gătit.

| fokker a răspuns:

Pai prieteni, mereu se contrazic, fiecare isi zice si isi sustine parerea. si nu prea inteleg la ce te-ai referit cu "nu o iubesc si nici ea pe mine mi a spus dar tinem unul la altul", e prietena ta(girlfriend) sau doar prietena...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc pentru sfaturi
Stiu sa prepar niste mancaruri superbe mi a spus chiar ea,o surprind cateodata cu o cina eleganta in camera ea asteptand un sendvici care se transforma intr un meniu facut repede si placut pentru seara
Nu ne certam sa ne uram pe urma,totul trece de la sine
Cand discutam anumite probleme tin sa raspund in asa fel incat sa nu o fac sa se simta sigura ca ma are inca,de ex am fost la munte si am urcat zilele trecute pana la o manastire iar la coborare m-a intrebat daca o iubesc iar cum nu ne spunem asta i am raspuns "daca nu te as iubi poate as fi in alta parte acum"

Fokke nu stiu ce sa cred sincer stam impreuna ea lucreaza eu lucrez suntem bine dar e parca un gol intre noi
ultima data cand ne am harait a spus "poate e vina mea ca "
maine zi inainte de pranz am vorbit ca si cum nu ar fi fost nimic
ne alintam iubi puiut iubire dar daca vreau sa vorbim de iubire si incep sa ii spun ca tin la ea incepe sa rada de mine deci nu
iar cand incepe ea incep eu,eventual o intreb in timp ce vorbeste, iti e foame, sete sau vrei o gura de aer
glumim clar doar ca nu ne lasam unul pe altul sa spunem; te iubesc; e ca si cum am fi contra
nu ne iubim dar nu am putea sta unul fara altul
asta nu inteleg

greece12 si deci e bine ca nu o las sa creada ca am cazut in plasa ei, dar nici ca is indiferent?
nu stiu daca as incerca sa fiu mai bland daca iar mai place de mine
si asa nu stiu ce are in cap
e ciudata si eu la fel
mai spune ti mi cate ceva

am sa incerc reteta ta si am sa iti spun cum a iesit Mihaidavidoglu1954 happy