| gamerulmalahios a întrebat:

Ce parere aveti despre o fata de 1.40 (adolescenta)?
Salut TPU! Sunt scund si as vrea sa-mi fac o iubita. In general imi plac fetele mai scunde decat mine chiar daca sunt scund(bine, uneori par mediu de inaltime dar totusi sunt scund). Totusi nu e chestia numai ca imi plac fetele mai scunde in general, ci ma si gandesc ca o fata foarte scunda, desi s-ar putea sa arate bine, n-ar avea succes la baieti datorita inaltimii ei.Si de asta caut eu o fata de 1.40-eu n-am nicio problema daca ea are 1.40 daca arata bine, in schimb alti probabil ca da. Nu sunt sigur de acest lucru, in schimb, cred. Totusi, mai sunt 2 alte probleme :gasesc eu o fata de 1.40? Si daca gasesc, sigur poate sa arate si bine? Daca va intrebati ce inaltime am, am 1.66 (dar mai tot timpul par de 1.70 poate un pic mai mult).In fine, deci:
CREDETI CA O FATA DE 1.40 E VAZUTA PROST DE BAIETI CHIAR DACA ARATA BINE? DAR DACA PE LANGA ACEST LUCRU NICI NU E WOW? TOTUSI, E POSIBIL SA GASESC O ASTFEL DE FATA? IAR DACA O GASESC, ESTE PROBABIL SA ARATE SI BINE?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai doar 1.66 nu poti sa pari de 1.70 sau mai mult, poate doar in imaginatia ta, ca-n realitate, este vizibila lipsa a 4cm sau mai mult.
Tu te poti uita in schimb, dupa fete sub 1.60, ca doar nu-i o problema mare sa gasesti, nu?

| gamerulmalahios explică (pentru Violleta2022):

Ba da, par, datorita pantofilor, frezei si conformatiei.Gandeste-te doar in felul urmator : freza cam 3 cm si pantofii cam 5 cm (au talpa mare si mai pun si branturi)-iese cu 8 cm in plus; adica 174....sa zicem ca mai ia lumea in calcul ca probabil par mai inalt datorita acestor doua lucruri (daca se gandeste la asta) dar oricum, in cazul asta, nu imi dau mai putin de 1, 70. Si nu, nu se vede ca am pantofi mai inalti sau ca freza e prea mare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru gamerulmalahios):

Este doar in imaginatia ta!
Ceea ce tu nu iei in considerare, este ca, degeaba ai par valvoi si te cocoti pe pantofi cu toc ca papitoii, ca tot micut ramai si este foarte vizibil, la umeri, cand stai langa cineva.
Daca eu am de la mama natura 1.74 si umblu pe tocuri de cel putin 10cm, crezi ca ma simt super inalta, peste 1.90? ...ca deh, imi fac si eu parul valvoi happy

| alina2k18 a răspuns:

Ahhahaha, tu iesi vreun pic din casa, socializezi?
O fata prea scunda nu ar avea succes? Mai ales daca arata bine?
laughing)
Si oricum tu esti complexat grav din cauza inaltimii din moment ce vrei de 1.40 in nici un caz 1.60- 1,63, nu? laughing
NU ARE TREABA INALTIMEA CU FRUMUSETEA!
Dimpotriva, fetele de max 1.60 care sunt proportionate bine sunt foarte finute incepand de la maini pana la lab3le picioarelorwinking

| gamerulmalahios explică (pentru alina2k18):

Nu neaparat-daca ar vrea una de 1.60-1.63 care arata acceptabil si ar vrea sa fim impreuna as accepta...de fapt probabil chiar daca ar fi mai inalta decat mine.Ideea era ca ma gandeam ca o fata de 1.40, fiind foarte scunda, s-ar putea sa nu prea aiba succes la baieti; dar eu unul, as accepta-o daca ar arata cat de cat ok.

| Emma30555 a răspuns:

Tu chiar crezi ca poți sa planifici chestia asta de ai întrat atât în detalii? Poate o sa te combini cu o fata mai înaltă ca tine. O fata scunda s ar putea sa se uite la băieți mai înalți

| gamerulmalahios explică (pentru Emma30555):

Si ce baiat inalt ar sta cu una de 1.40?

Răspuns utilizator avertizat
| asdf2kpower a răspuns:

Lol e prea scundă, o să creadă ăștia că are vreo 9-10 ani, iar tu ești pedofil :***:

| gamerulmalahios explică:

Iar chestia asta se intampla si in practica, nu numai in teorie-cineva mi-a spus ca mi-ar da 1.70-1.71 si aveam pantofi cu talpa mica (1 cm maxim 2)

| Acellin a răspuns:

Vere atâta timp cât ai un caracter pe măsură poți spera și la fete de 1.50+.
Sunt de aceiași înălțime cu tine iar iubita mea are 1.54.