| depression17 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatii poli amoroase? Eu sunt de parere ca asa se spune mai nou la curvareala si inselat.

6 răspunsuri:
| adrian54353545 a răspuns:

Ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am fost niciodată de acord cu înșelatul și sexul înaintea căsătoriei, așadar evident că îmi displace așa ceva și nu sunt de acord.

| dullcat a răspuns:

Daca sunt persoane care sunt ok si au alta mentalitate, atunci asta e. Fiecare e liber sa faca ce vrea. De ce te deranjeaza pe tine cu cine se culca altii si cu cati deodata?

| mihai69 a răspuns:

Eu sunt de părere că habar n-ai despre ce vorbești și ești și foarte superficial.

| Dandinelle a răspuns:

Depinde de cat de deschisi si comunicativi sunt partenerii. Cunosc cupluri care traiesc asa si sunt ok. Multe cupluri dau "fail" total la faza asta pentru ca unul din parteneri nu vede relatia ca celalalt. Relatiile astea merg cand oamenii sunt deschisi la minte, sunt maturi emotionali si practic isi pot exprima eficient sentimentele. Stiu ca lumea vorbeste de monogamie ca "the thing to be" dar relatiile poli au existat de can lumea si pamantul

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este normal pentru ca omul NU este proiectat sa fie monogam