| BlitzLikeXd a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiii de gen 14-17 ani?

10 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Ori merge, ori nu. Adică şi eu aveam 14 ani şi el 17 şi acum avem o relaţie de 5 ani şi jumătate.

| Danysan a răspuns:

Naspa pentru cei cu varsta de 14 ani!

| pietrean a răspuns:

In primul rand ESTE INTERZIS DE LEGE!
Apoi, cred ca nici-unul nu sunteti pregatiti pentru a avea relatii sexuale,atat fizic cat si psihic.
Apoi,cat stiti AMANDOI,despre contraceptie,fertilitate, ovulatie, spermatozoizi, perioade fertile si infertile ale ciclului menstrual, riscurile unui avort?

| pietrean a răspuns (pentru pietrean):

M-am referit la relatiile sexuale, deoarece multi au inceput la aceasta varsta, dintr-o prietenie.

| Crucified a răspuns:

N-am păreri.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Individul de 14 e disperat dupa atentie, iar cel de 17, disperat dupa sex.

| BlitzLikeXd explică:

La asta voiam sa zic si eu

| bbydeea317 a răspuns:

La varsta asta, emotiile si sentimentele pe care le simti sunt dintre cele mai sincere posibil, la fel si vorbele. O relatie inchegata la intervalul asta de varsta poate duce la un cuplu solid, care nu se va destrama niciodata, tocmai din lipsa intereselor si din sinceritatea emotiilor si sentimentelor.

Succes!

| pietrean a răspuns (pentru bbydeea317):

Mai,copila,cum poti incuraja o relatie la asa o varsta mica de 14-15-16-17 ani? Cum poti afirma,ca pot fi un cuplu solid,daca relatia este inceputa la aceasta varsta?
Multi copii de aceasta varsta o fac din bravada,ca nici nu stiu ce e ia dragoste,respect, responsabilitate!
Asta crezi tu, ca nu au interese, dar interesul lor este "sa fie cool, ca au avut-o si pe aia si pe cealalta".Cat de maturi pot astfel de copii?

| Roxandra17 a răspuns:

Cand avem 14 ani si eu am avut o relatie cu un tip de 17, eu zic ca nu are nimic atata timp cat crezi tu ca e cinstit si poate astepta dupa tine sa iti incepi cu el viata sexuala (asta daca nu ti-ai inceput-o inca). Parerea mea e ca merita o incercare, cel mai important NU IL LASA SA TE CONTROLEZE fiind el mai mare, in rest sa va tina mult mult :*