| Anisia3322 a întrebat:

Ce parere aveti despre relațiile de cuplu din ziua de azi? Cum vi se par?

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Diferite.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-s foarte libertine.

| TimberWolf a răspuns:

Jalnice, ea smechera, el fraier.

| Kiran a răspuns:

Necesare sa se adapte la situatia inteligentei actuale.

Faptul ca exista istorie pe langa atatea alte lucruri, ne face sa ne putem da cu parerea ca nimic actual nu este suficient, de la traiul de zi cu zi (locul de munca, salariu, prietenii false, familie indoctrinata, etc) pana la sisteme educationale si chiar modul de a ne pava viitorul.

Altfel spus, cred ca persoanele ce au gandit despre democratie, nu au crezut ca va exista vreodata o lume guvernata in mare parte de drepturi si libertati, incat sa defineasca si limite, iar una din limite poate fi de exemplu, relatia de cuplu & viitoare familie.

| MihaitzaItza a răspuns:

La fel ca alea din ziua de ieri