| Aimee_9780 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile in care diferenta de varsta este de 5 ani de exemplu?
Pot spune ca in cazul meu este o prietenie care se mai lasa si cu pupiceii big grin.
Problema este urmatoarea: cum sa fac sa ii dau de inteles ca vreau mai mult decat o simpla prietenie de la el? :-s
Tinand cont si de faptul ca nu ne putem decat in week-end si de faptul ca nu e din acelasi oras cu mine...
>big grin

4 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

In primul rand nu ai spus cati ani ai pentru a ne pronunta asupra diferentei de varsta. Daca ai peste 18 ani diferenta de varsta nu este o problema.
In ceea ce priveste partea a doua a problemei eu cred ca poti fi un pic mai curajoasa. Un baiat nu are nevoie decat de cateva gesturi de incurajare.
Bafta!

| ronin33dan a răspuns:

DA ce parere ai de relatiile in care diferenta de varsta este de 40 de ani? Ce sa fie, nimic special! Love is in the air!

| blueSky_3324 a răspuns:

5 ani nu este o problema...peste 10 cam da, conteaza mult si caracterul partenerului/ partenerei

| erik a răspuns:

Spune-i ca trebuie sa va intalniti pentru a-ti clarifica relatia cu el. Daca te intreaba "de ce?", spune-i ca sentimentele tale fata de el sunt de alta natura si ca este cazul sa stati de vorba.