| RosaliaOriginala a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile poliamoroase?

Parerea mea este ca asa se spune mai nou la curvareala si inselat

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Total greșit.

| haileewatson a răspuns:

Parerea mea e ca fiecare om face ce vrea. Daca intr-o relatie poliamoroasa ambii parteneri sunt de acord cu asta, exista consintamant, care e problema ta sau de ce ar trebui sa facem referinte la curvareala si inselat? Esti insecure?

| RosaliaOriginala explică (pentru haileewatson):

Pai atunci inselatul nu ar trebui sa mai fie un lucru negativ, te prinde partenerul/partenera ca ai fost cu altul/alta, zici pur si simplu ca esti poliamoros

| haileewatson a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Nu functioneaza asa, o relatie poliamoroasa inseamna ca ambii parteneri isi doresc asta si sunt ok cu a avea mai multi parteneri si stiu despre ei. De multe ori isi satisfac curiozitatile sexuale in grup.
Cand inseli pe cineva, o faci pe ascuns, esti intr-o relatie monogama in care tu si partenerul ar trebui sa fiti exclusivi unul celuilalt pentru ca asa ati stabilit de la inceput. Daca esti un las si inseli, ranesti cealalta persoana, logic ca e un lucru negativ si esti ultimul om de pe pamant

| Hammurabi a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

În genul ăsta de relații (poliamoroase) nu e vorba de înșelat.
Nu e același lucru cu curvăsăreala.
E doar o opțiune și o alegere liber consimțită.
Eu nu sunt adeptul chestiei ăsteia, dar nici n-am nimic de comentat sau împotriva celor care intră de bună voie și nesiliți de nimeni ( laughing ) în așa ceva.
E preferința și opțiunea lor. Să fie sănătoși.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Depinde de context.La musulmani este o normalitate

| FilipSorin a răspuns:

Asta e curvie

| TheNutzuu a răspuns:

Niste bolnavi mentali bro... polimisto more like pulimuisto

| Adi70 a răspuns:

Sant intr-o relatie poliamoroasa impreuna cu sotia mea de aproape trei ani si santem foarte OK. A treia persoana este un barbat, nu locuieste cu noi dar sta cu noi cam 50% din timpul lui liber. Face parte din viata noastra, cu drepturile si obligatiile care ii revin ca ''al doilea sot''. Asemenea relatii sant posibile cu conditia ca geloziile, anxietatile si posesivitatile de tot felul sant lasate deoparte si cei implicati accepta sa vada partea frumoasa a vietii.