| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre sex la 15 ani. Adica eu sunt baiat, ce poate paţii fata ( daca facem cu prezervativ.)

Răspuns Câştigător
| adeluna a răspuns:

Fizic sau psihic/emotional?
Fizic presupun ca ai auzit deja : disconfortul ruperii himenului, riscul unei sarcini, al unei boli cu transmitere sexuala, etc.
Daca vrei sa iti faci dragoste cu ea presupun ca te intereseaza si cum ar putea-o afecta emotional, si nu este o oarecare, Si presupun ca tu nu esti genul care are nevoie sa-si reconfirme masculinitatea prin a avea sex, indeferent de cu cine si in ce conditii.
Viziunea despre virginitate difera considerabil intre fete si baietii. Si si societatea ii acorda o importanta diferita. Daca baietii o privesc adesea ca pe o povara, de care vor sa se debaraseze cat mai repede pentru a demonstra ca au devenit barbati, pentru fete reprezinta un lucru special, un sacrificiu daca vrei, pe care sunt dispuse sa il faca pentru cineva special. Un baiat care si-a pierdut virginitatea devreme e privit ca un barbat. O fata- ca patata sau usuratica. Stresul primei dati, frica de durere, de repercursiuni, de a-si pierde onoarea pot sa o afecteze mai mult decat aspectele fizice ale actului sexual. Iti recomand sa o itrebi daca e sigura- daca e absolut sigura ca vrea sa faca asta. Daca da, crede-ma ca va fi de o mie de ori mai frumos pentru amandoi, si nu va ramane marcata de regretul de a se fi lasat convinsa sa faca ceva ce nu era inca gata sa faca. No matter what, enjoy your time togheter si asigura-te ca prezervativul e intact si neexpirat.

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca este cu prezervativ nu pateste nimic, doar se excita si se simte in al 9-lea cer.

| Seducatorul a răspuns:

Pai nimic.Da-i bataie si vezi sa fie Durex!

| Blamely a răspuns:

În cel mai rău caz rămâne însărcinată și spune unor adulți despre ce ați făcut.

Răspuns utilizator avertizat
| BpBycaBestEVer a răspuns:

Nu sunt foarte bine informat in privinta acestui lucru dar vreau sa iti spun ceva..Cunosc pe cineva care si-a inceput viata sexuala la 12 ani chiar de ziua ei (Da, este fata).Si nu are nimic, pana acum.Mai incolo nu se stie, dar eu ti-as spune sa nu risti, risti prea mult pentru varsta ta.Ai putea sa mai astepti putin.

| HeadShoot32 a răspuns:

Multe articole incurajeaza adolescentii sa isi inceapa viata sexuala la 15-16 ani, PROTEJAT. Fata doar o sa simta o durere puternica la inceput, cand terminati o sa fie bine. Dupa, timp de cate zile/saptamani o sa simta dureri de burta si de cap, dar nu trebuie sa va faceti griji. Sfatul meu e sa o faci doar daca sunteti amandoi pregatiti.

| AndyAlex533 a răspuns:

Salutare!
Păi dacă ai numai 15 ani, eu zic sa mai astepti vreo 3, şi dacă nu poţi aştepta, fa-o, dar va fi pierderea ta!
Dacă te-am ajutat nu ezita să-mi dai o fundă!
Numai bine!