| Bella_1624 a întrebat:

Ce parere aveti despre sex oral? Va place? Ati incercat? De ce ati facut-o?tongue

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru cei emancipati si care tin foarte mult la celalalt e ceva fain si firesc / complementar, iar pentru cei foarte mici, ignoranti si neexperimentati, crescuti in ignoranta mincinoasa, egoisti, etc, e "neplacuta".

Cand tii cu Adevarat la celalalt, iti vine sa o/il saruti si gusti peste tot!

| unione a răspuns:

E grea intrebarea. Pt ca suntem o parte care am facut-o si stim ca e totul ok, si cand tii la persoana respectiva fiecare cm al sau e egal si mai e partea cu tinerele care nu au facut acest lucru, nu au experienta sexuala si de aceea considera acest lucru groaznic dar in schimb isi dau cu parerea aici...

| Emma a răspuns:

Mi se pare o prostie.:-& si e si ft scrbos, p deasupra
Ma rog, asta e parerea mea. unii il considera ceva normal
Eu una n`as incerca!

| Daiana_1431 a răspuns:

Sincer da. Face parte din sex, parerea mea este ca te simti mai ok. Nu il practicam mereu. Daca nu iti place, nu o faci. De ce am facut'o? Pentru ca era timpul, la un moment dat o vei face, majoritatea spun la inceput nu fac ca nu imi place ca e scarbos dar se adevereste si o vor face, nu zic ca e neaparat normal. Daca nu vrei, nu iti place nu o faci, plus ca altii mai si mint ca nu fac, ceea ce mi se pare absurd. bafta happy

| lavynika a răspuns:

Sexul oral este ceva normal si nu este deloc scarbos atunci cand iubesti persoana cu care o faci.

| Shinen a răspuns:

Cu siguranta nu imi place.

| Shinen a răspuns:

Mai, am primit 3 voturi stupid doar pentru ca am zis ca cred ca nu imi place sexul oral?(scuzati cacofonia). Va rog, fratilor, ce e asta? Ma condamnati pentru ca nu imi place sau ce? Off, of of, avem pareri diferite, nu toata lumea trebuie sa fie la fel.straight facestraight face

| ganjafarmer1911 a răspuns:

E ceva foarte normal. bafta

| NeverTheLess a răspuns:

E normal sa ti se para " scarbos " la inceput, dar vei vedea ca dupa ce esti cu o persoana la care tii cu adevarat, nu o sa mai fie chiar asa.
Totusi, e o chestie normala care face parte din viata oricarui cuplu. Parerea mea e ca nu merita sa faci oral chiar asa cu oricine, dar atata timp cat o faci cu partenerul tau nu vad nimic rau in asta.

| midas92 a răspuns:

Stii cum se zice Daca nu incerci nu stii cum e...incearca si aflati singura parerea fiecare cu parerea lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt cu un baiat de 8 lunithinking si pana ieri cand am facut prima data dragoste am facut sex oral... prima data mi s-a parut scarbos apoi nu am avut nimic impotriva, orice doar sa nu ejaculeze in gura sau pe fata mealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca avem respect fata de corpul nostru atunci il mentinem curat, daca nu-l mentinem curat atunci ne este "scarba" atat de noi cat si de partener! Sexul oral este incomod atunci cand nu cunosti persoana cu care il faci, sa nu mai vorbim de pericolul de a lua diferite boli.
In conditiile in care suntem cu partenerul de viata,(pe care il cunoastem) putem face si sex oral. Apoi sperma @Raspun Anonim1, nu este nici toxica, nici scarboasa. http://www.csid.ro/sex/cat-de-nutritiva-este-sperma-de-fapt-3859577/
Un penis in erectie introdus in cavitatea bucala iti poate lasa in saliva o cantitate infima de sperma si totodata cateva sute de mii de spermatozoizi, concluzie: daca ejaculeaza sau nu in gura e cam tot aia.In stomac oricum pot fi prezenti spermatozoizii (unde adevarat va spun ca nu se simt prea confortabili datorita aciditatii sucului gastric) Deci, eu sunt pentru sexul oral(dar nu cu oricine), poti incerca si tu iar daca nu iti place nu mai faci si gata. O seara frumoasa!

| florian50 a răspuns:

Da, e ceva firesc. Evident trebuie sa-ti placa. Mie personal nu vad o partida reusita de sex fara sex oral.

| Majoreta a răspuns:

Am incercat si e foarte misto, este excitantwinking