| Cata7hDr a întrebat:

Ce parere aveti, o fata cere te inseala de fata cu tine merita o a II-a sansa?

29 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu merita

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu..categoric nu..inseamna ca are alte inclinatii.
O seara bunahappy

| iubesc a răspuns:

Clar ca nu!

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de fata.

| OnuOnulică a răspuns:

Eu zic sa ii dai o a II-a sansa ca poate a gresit fata.

| neutrino a răspuns:

Daca doresti sa-i oferi mai multe sanse de a-si bate joc de tine, atunci da-i aceasta posibilitate, pe care sigur nu o va rata.

| Oana92 a răspuns:

Nu!

| Xtadelo a răspuns:

Nu.

| fuzzer a răspuns:

Depinde de comportamentul si atitudinea ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu am considerat si consider ca oricine merita o a doua sansa, in condiitile in care regreta ce a facut, arata asta si lupta pentru a demonstra ca isi asuma vina si ca nu o sa mai repete ce a facut!

E greu sa treci peste asa ceva, dar daca e alaturi de tine si iti arata cu varf si indesat ca te iubeste, consider ca merita o a doua sansa!
Ramane la latitudinea ta ce vei hotari sa faci de acum, in privinta asta.

| Cristiann25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te insele si sa ierti? Nici sa fiu insurat de 10 ani ca n-as ierta! E o mare prostie, te inseala odata te inseala si a doua oara cu siguranta!

| Raiiiisa a răspuns:

Asa ai face tu?laughing

| Ionut19CT a răspuns (pentru Raiiiisa):

Pai, e prea frumoasa viata tongue :*

| Raiiiisa a răspuns (pentru Ionut19CT):

Daa:X :*

| Lina1993 a răspuns:

O fata care te inseala e destul de urat, dar se poate ierta. O fata care te inseala de fata cu tine, e de-a dreptul gretos! Prin asta iti demonstreaza ca nu te respecta ca si persoana si da dovada de o mare nesimtire. Parerea mea este ca nu te merita.

| MetalHead04 a răspuns:

Nu,ce naiba?

| Xenia16 a răspuns:

Sincer nu merita, adica una e pe ascuns iar alta de fata cu tine. Priveste-o in ochi si intreab-o daca regreta, vei vedea raspunsul in ochii ei. Bafta!

| Eviix a răspuns:

Clar! Nu mai merita!winking

| Bοgdαη a răspuns:

Nu merita nimic.Sau daca vrei sa ii dai o a 2-a sansa inseal-o si tu de fata cu ea si dupa va impacati cu motivul ca sunteti chit.
Bafta!

| igrek a răspuns:

Merită a 2a șansă dacă tu ori ești copil ori ești prost.

| lauraroxi a răspuns:

Nu merita! Te gandesti ca daca de fata cu tine te-a inselat, cand nu esti de fata ce face?!

| KiDaAnDrEeA a răspuns:

Eu as proceda in felu urmator: as intrebao simplu de ce teo inselat si gata ai prindeo cu mata in sac si n-ar avea ce raspuns sa-ti dea. pentru ca no toti spun ca "pot sa-ti explic" sau "lasa-ma sa-ti explic", si daca nu-i lasi sati explice spun ca ii si vina ta ca nu vrei, asa ca cel mai bine, zic eu, ar fi sa o intrebi de ce o facut-o.

| aimspeşăl a răspuns:

Nu merita... daca te iubea nu te insela si nici macar respect fata de tine nu are daca a facut.o de fata cu tine

| Ancaaa23456 a răspuns:

Pfff! Aici este putin mai complicat. Daca te-ar fi inselat fara sa stii insemna ca tine totusi la tine, dar nu vrea sa te raneasca prea tare. Din moment ce a facut-o de fata cu tine inseamna probabil ca incearca sa scape de tine, dar sa te lase pe tine sa o faci, nu sa iti spuna ea ca vrea sa va despartiti. Se spune ca orice om trebuie sa primeasca o a doua sansa, dar asta e o generalizare; eu nu cred ca ar merita aceasta a doua sansa in cazul de fata. Oricat ai tine la ea, nu trebuie sa te lasi calcat in picioare, mai ales pentru ca ea poate interpreta asta ca si cum ar avea cale libera sa te mai insele odata. Unii zic pe aici sa te uiti in ochii ei: asta e cea mai mare prostie. Mimica fetei inseala oricand. Eu cred ca ar trebui sa o lasi balta cu fata asta.
P.S.: Ai putea sa ii spui ca o ierti, iar apoi sa o inseli si tu, tot pe fata, sa vada cum e, apoi, desparte-te de ea. E meschin, dar iti formeaza o reputatie de "nu ma insela, ca tot tu o sa suferi" si, in plus, te face sa te simti razbunat.
Sper ca te-am ajutat!

| Ge0rgeL a răspuns:

Salut!
Acum depinde daca mai ti la ea la fel ca inainte. Daca inca o iubesti si ea la fel, parerea mea este sa-i mai dai o sansa. Daca nu cred ca s-a terminat.
Bafta!

| Cata7hDr explică:

Mersi de sfeturi, eu consider cu nu trebuie sa ma las calcat in picioare de o fata, de astea gasesti pe toate drumurile dar din paacate rar gasesti una adevarata

| LucaT a răspuns:

Bah. daca ai un pistol cu mai multe gloantze si impusti pe unu si moare il mai impusti odata sa ii mai dai o sansa?

| Cinneeeevaaaaa a răspuns:

Daca tu o iubesti si o poti ierta de ce nu?

| marius152010 a răspuns:

Nu merita...