| Nextone a întrebat:

Ce parere aveti? Oamenii se schimba din dragoste pentru persoana iubita?happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Iubind,oamenii devin mai buni,mai generosi!
Ar da orice fiintei iubite si i-ar face pe plac cu orice!
Si,daca ceva din infatisarea sau comportamentul lor deranjeaza,nu e logic sa-l schimbe? Poate nu imediat,dar daca doresc, se schimba.
Toti vor sa fie iubiti si sa iubeasca.
Iar dragostea, face minuni!

10 răspunsuri:
| porto89 a răspuns:

Eu am iubit-o din tot sufletul dar nu m-am schimbat. poate ca m-a costat dar...

| AnnY98 a răspuns:

Depinde de om.uni da, uni nu...uni oameni se pot schimba dar nu vor...uni se schimba de dragul persoanei iubite

Sper ca te-am ajutat!big grintonguehappy

| BubuUu_3067 a răspuns:

Da unii oameni se schimba pentru persoana de langa ei. Ca sa le fie pe plec sau ca iubeste prea mult persoana cu care isi imparte sentimentele si nu vrea sa o supere intr-un fel.Sunt persoane care nu ar face asta nici de cum si altele care nu se pot schimba. Eu zic ca atunci cand iubesti pe cineva te poti schimba in asa fel incat sa-i fi pe plac persoanei respective. Parerea mea, sper ca te-am jutat love struck`!

| helen_4137 a răspuns:

Da uneori chiar da...dar dupa parerea mea cazurile acestea sunt putine

| maryanaa a răspuns:

Eu zic ca da! prietenul meu s-a schimbat pentru mine nu chiar complet insa este un pas important pentru mine deci cred ca da.

| Iepurila a răspuns:

Eu zic ca da. Prietena mea mi-a zis ca nu se schimba pentru nimic in lume. Dar pana la urma s-a schimbat fara sa ii spun. Si asta demonstreaza un lucru.happy

| FlorinaFlori a răspuns:

Cand iubesti te schimbi ca sa faci pe plac persoanei iubite dar daca crezi ca nu te-ai schimbat si nu te simti in neregula atunci nu iubesti din tot sufletul tau o persoana... Uneori nu e bine sa te schimbi pentru persoana iubita fiindca s-ar putea ca ea sa nu te mai placa fiindca te placea cum erai la inceput dar asta depinde de orice persoana ...SUCCES

| PiTiK_6085 a răspuns:

Depinde,daca iubesti pe cineva te schimbi si devi alt om, dar daca nu nu te schimbi si ramai asa.Asta cred euwinking

| darius_9829 a răspuns:

Da daca nul satisfaci in pat

| annie93 a răspuns:

Eu cred ca da...atunci cand simti e o dragoste reciproca (uneori aparentele inseala si riscam sa fim dezamagiti dar sa gandim pozitiv) si simti ca si el s-a schmbat pentru tine, da se poate... :X