| mgtow a întrebat:

Ce parere aveti voi despre acele persoane care sunt sincere in viata si nu folosesc minciuna ca sa se introduca intr-o relatie apoi partenera de viata il inseala si sufera, oare au parte si acele persoane de un ceas bun candva sau stau in chin toata viata lor?

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca nu te autocompatimesti,daca inveti ceva de la viata,daca stii sa nu generalizezi, daca vei fii in continuare tu sincer, cinstit... apare

| alexutza003 a răspuns:

Cu siguranta genu asta de persoane vor avea parte si de un ceas bun ideea este ca sufera doar atunci cand nu gasesc persoana potrivita insa nu poti cataloga pe toata lumea in genu gata ma va face sa sufar si asta si asta trebuie sa ai incredere pentru ca nu toti suntem la fel

| Emeraude a răspuns:

Da, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-ti accepti situatia si sa astepti ziua aia in care ti se va intampla ceva frumos. O poti astepta la infinit, ea nu va aparea happy. Consider ca sta in puterea ta sa-ti depasesti limitele, sa cauti fericirea, nu sa o astepti.
De altfel, am impresia ca esti putin subiectiv in intrebarea ta...; )

| User a răspuns:

De ce sa stai in chin? N-are rost sa stai in chin nici macar o zi, d-apai toata viata. Retine: In viata ta tu esti cel mai important personaj, nu mama, tata, sora, iubita, catelu sau purcelu.

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna, parerea mea este ca acele persoane accepta acea situatie nu pentru ca ar vrea sa fie mai bune ci pentru ca dragostea fata de partener este prea mare. Sincer cred ca da deoarece atunci cand partenerul tau va renunta la acea aventura si se va reintoarce la tine, isi va da seama ca a gresit... oricum parerea mea este ca oricine poate gresi,dar greselile ar trebui facute in asa fel in cat sa nu faci pe nimeni sa sufere. daca chiar vrei o relatie extraconjugala, poti sa o ai dar nu iti distruge partenerul, familia, copiii, viata.incearca sa faci in asa fel icat numai tu sa stii acel lucru...se va evita o mare cantitate de suferinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

te felicit, tu esti ala