| Kristinake a întrebat:

Ce parere despre o relatie intre leu si sagetator?

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/leu/sagetator.php.
Citește aici despre compatibilitatea între aceste două zodii.
Baftă!

| Swallow a răspuns:

SUnt sagetator,si ma`mpac foarte bine cu leii love struck as putea avea usor relatii cu ei,am incercat o data cu un leu (si unicul),dar tipul nu`mi placea fizic cine stie ce tare sad dar acum., imi place un leu si stau si ma bilbii, nu stiu cum sa actionez, simt ca e altfel decit inainte. broken heart tu ce zodie esti? Leu?

| BluX a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva.e important sa va iubiti nu conteaza zodia big grin

| laure_3087 a răspuns:

Leu si Sagetator. Foc si Foc. Da, iata o relatie în care ai sa te simti împlinit! Sagetatorul îti poate oferi multe.

Amândoi aveti tendinta de a considera dragostea ca pe o mare aventura, amândoi sunteti înflacarati si nici unul nu se stapâneste prea mult. Sagetatorul te va stimula intelectual si emotional. Iata ce-i trebuie unui Leu ca sa devina fidel. Deschiderea ta catre tot ce este viata, aventura, extravaganta, se potriveste cu personalitatea extrovertita a Sagetatorului, care va aprecia toate calitatile tale la justa lor valoare. Amândurora va place libertatea si va place sa fiti mereu în grupuri de oameni, sa întâlniti noi persoane, sa iesiti în lume. Acest Aer te va aprinde si te va satisface din toate punctele de vedere. Pe de alta parte, este greu sa faci un Sagetator sa fie devotat, dar daca cineva poate si are cele mai mari sanse din zodiac, acesta este un Leu. Calitatile tale de lider scot la iveala tot ce e mai bun din acest Sagetator.

Probleme :
Probleme? Fiind acelasi element ca si tine (Foc), are cam aceleasi defecte, adica s-ar putea s-a cam aveti probleme daca nu o sa cadeti de acord : certurile cu scântei, cuvintele grele si alte arme din arsenalul acesta s-ar putea s-a cam iasa la iveala. Sagetatorul este un nativ foarte direct si uneori o sa te raneasca spunându-ti adevarul în fata, ceea ce îti cam zdruncina încrederea în tine. Apoi, nici unul dintre voi nu este prea "de casa" sau pragmatic, asa ca poate angajati pe cineva sa mature prin casa... Si, desigur, cumva trebuie sa va gânditi si la un mod de a FACE banii la care visati.