| bebitza a întrebat:

Ce parerea aveti despre o "iubire de golan"?
credeti ca un golan poate iubi sincer sau doar incearca sa profite?
se poate schimba un golan de dragul unei iubiri?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Da. se schimba un golan in fata iubirii adevarate. cel mai smecher golan ingenunchiaza in fata fetei de care s`a indragostit chiar daca nimeni nu l`ar fi vazut vreodata facand asta happy
Stiu caz real happy

28 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

S-au schimbat ei regi din cauza iubiri, dar un golanwinking

| elena a răspuns:

Si "golanii" au sentimente, poate chiar mai puternice decat ale unui tanar mai linistit... golaneala asta poate fi si platosa in fata celorlalti, nu crezi?
In liceu am avut un coleg foarte frumos, mai repetase si vreo doi ani dar asta nu conta in fata fetelor, toate erau moarte dupa el, il consideram cel mai mare golan al liceului, dar el se purta asa pentru ca fetele "ii dadeau apa la moara"...la petreceri toate se invarteau in jurul lui, iar el fara niciun menajament le pipaia pe toate, le baga mana pe sub fuste, le ciupea de sani, le tragea si le saruta, insa cand era singur cu o fata, comportamentul sau era la unui tanar educat, de familie buna/pentru ca asa si era/ pana la urma si-a intemeiat o familie si a devenit "golanul" sotiei.

| elena a răspuns:

Si "golanii" au sentimente, poate chiar mai puternice decat ale unui tanar mai linistit...golaneala asta poate fi si platosa in fata celorlalti, nu crezi?
In liceu am avut un coleg foarte frumos, mai repetase si vreo doi ani dar asta nu conta in fata fetelor, toate erau moarte dupa el, il consideram cel mai mare golan al liceului, dar el se purta asa pentru ca fetele "ii dadeau apa la moara"...la petreceri toate se invarteau in jurul lui, iar el fara niciun menajament le pipaia pe toate, le baga mana pe sub fuste, le ciupea de sani, le tragea si le saruta, insa cand era singur cu o fata, comportamentul sau era la unui tanar educat, de familie buna/pentru ca asa si era/ pana la urma si-a intemeiat o familie si a devenit "golanul" sotiei.

| fabiola a răspuns:

Se poate si nu este numai meritul lui ci si a celei care reuseste asta!

| SweetCandy a răspuns:

Complicat subiect, ...eu una din star nu i-as acorda prea multa atentie fiind un "golan"...banuiesc ca prin expresia asta "golan" te referi la tipii astia care s-ar indragostii de orice fata le-ar iesii in cale, nu?
la inceput o sa profite si daca tipa nu are niciun cuvant de spus o sa o tina asa si o sa o ia mereu de fraiera...insa daca incepe q adevarat sa tina la ea o sa se schimbe odata cu trecerea timpului...
eu asa cred, insa depinde de multi factori unul dintre acestia si crec eu k si cel mai important este grupul de prieteni ai "golanului"...
cat despre interamerican...cred ca a intrat ca sa intareasca ideea cum k "golanii" nu se pot schimba niciodata... k eu alta explictie nu gasesc pentru raspunsul lui...

te-am pupathappy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mie astia imi plac, asta pentru ca stiu ce vreau eu.
Nu ma excita asa de mult un baiet de casa care face curat si apoi sta in fiecare seara la un film in fata calculatorului si apoi face piata, o suna pe mama si dimineata si seara si ii mai cere si la varsta asta sfaturi. Neah, nu sunt pentru mine.

Daca se pot schimba golanii? Da-mi voie sa iti raspund printr-o alta intrebare: stii barbat care sa nu insele? Au chestiunea asta in sange, indiferent de sunt baieti de casa sau golani (la golani variaza numarul insa ).

| Sara2 a răspuns:

Da

| Encore a răspuns:

Normal
Legiuitoarea crezi ca, golani nu au sentimente? Daca il iubesti pe golan iubeste-l asa cum este, si o sa te respecte si o sa te iubeasca si elwinking

Răspuns utilizator avertizat
| dalea a răspuns:

Oare nu iubirea ta pentru un golan o face pe mama ta sa tipe la tine, apropo de intrebarea de mai inainte.

| georgy_7464 a răspuns:

Daca gaseste persoana potrivita si o iubeste foarte mult eu zic ca ar putea sa se schimbe

| doinisor a răspuns:

Da se poate schimba dar mai rar de obicei ei fac tot ce isi doresc si nu pot fii controlati de nimeni nici chiar de iubita lor mai devreme sau mai tirziu dau cu bita in balta

| spin a răspuns:

Se poate schimba, doar k de unele obiceiuri e mai greu sa te lasi.trebuie efort.si eu am patit-o. daca mai fi vazut acum 2 ani si daca ma vezi acum ori carezi k sunt bolnav, ori zici ca mam reprofilat pe cratitalaughing. si nu mai sunt de mai bine de jumate de ani cu fata respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Inveti cal batran la ham?
Niciodata. Ii place viata cu distractie la maxim, nu il vezi venind repejor de la serviciu sa mergeti la cumparaturi impreuna, sa va ocupati de cresterea copiilor, etc.
Gaseste un baiat de casa.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si un golan poate iubi, golanii cauta fete serioase, cuminti si devreme acasa si frumoase pe deasupara. Da si golanii stau in genunchi in fata iubitei dand impresia ca s-a schimbat dar nu uitati fetelor ca naravul nu si-l va schimba NICIODATA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pentru ca si eu ma aflu in aceeasi situatie si da un golan poate iubi happy acum nu putem staunu fara celalalt :X:X:X:X:X:X:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una am avut si ambig grin un baiat care isncer e cam golan...si la inceput eu credeam ca vrea doar sa profite. dar nu e asa... Aveam la inceput indoieli ca toata lume imi zice sa numai cred ca el...***oh go on. dar mi-a demonstrat ca nu e asawinking.acum il iubesc multtt si stiu ca si el pe`mine:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceputul unei relatii golanu' incearca sa profite (stiu din experientzawinking ), dar daca a dat peste fata care stie sa'l "controleze" pune suflet si iubeste mai mult decat un baiat de casa.De ex eu sunt cu un golan in adevaratu' sens al cuv. A facut puscarie si il stie tot orasu' ca baiat rau.Adevaru' e ca asa vr sa para in fata oamenilor si prt...nu se arata ca s-a schimbat in bine...in schimb tot orasu' stie ca ma iub "golanu' meu". Nu se fereste sa'si arate sentimentele fata de mine pentru ca stie ca nu l'as dezamagii niciodata si ca il iub la fel de mult cum ma iub si el :X.
Deci si golanii merita sa fie iubitzi pentru ca si ei cand pun suflet in relatie iubesc fara sa conteze parerile celorlalti... daca au pus suflet, doar pe u te vad in fata ochilor.Merita sa fie iubitzi.
Parerea mea e ca DA, se pot schimba dar in timp si oricum la iesirile cu prt nu vor renunta de tot, doar le va rari.Ai dreptate silvia.Ingenuncheaza in fata iubirii chiar daca nimeni nu ar crede asta. golanu' meu m'a cerut de nevasta in fata cartieruui, a prt nostri si a parintilor :X.Nimeni nu se ajtepta la asta si sincer NICI EU :X
:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu sa iubeasca sincer... o spun din proprie experientawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa love struck
Eu am schimbat un golan si acum vrea sa fiu nevasta luii happy
Se poate. dar sa'i dai libertatea de care are nevoie.sa fii sincera si o sa vezi totul o sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`#. da `winking si`n cazul`meu e la`fel. :d `
`in cele`mai dese`cazuri`au gasit`o fata`care le-a pus`kapacwinking; x
.`depinde si`de persoana`acum. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate iubi dar depinde de tine cum ii intri la inima

| Catalin_Pricop_1999 a răspuns:

Da, un golan se schimba si ingenuncheaza si isi calca orgoliul in picioare pentru acea fata stiu asta pentru ca am facut-o nu am mai tinut cont de absolut nimic ca sa fiu cu acea fata.

| yonutzu_8357 a răspuns:

Ai fost cea mai tare q intrebarea asta...bvwinking...sincer poate iuby...eu imi iubesc f mult iubita q toate k atunci cand sunt q alte fete o uit....joc jocuri de noroc dar stiu sa imi pastrez o relatie si asta nu uit niciodata...sincer intr-o relatie fata greseste de cele mai multe ori

| suzzyy a răspuns:

Daca chiar te iubeste sigur ca se schimba...iti spun din proprie experientza.la inceput asa eram si eu...nehotarata dar mi-a demonstrat ca sunt foarte importanta pentru el

| bonnie_7791 a răspuns:

Daca cuvantu golan chiar il caracterizeaza atunci niciodata nu o sa fie baiatu pe care il vrei tu si niciodata nu o sa te puna pe primul loc, chiar daca te iubeste mereu o sa fi locu doi.nu o sa il scoti niciodata din lumea aia mai ales sa il rupi de anturaju lui. sunt mult mai puternici ei decat tine...un sfat ...niciodata in viata sa nu te indragostesti de un golan,oricat de tare ar fi,de frumos, oricum te-ar face sa te simti, indiferent de vorbele frumoase pe care le zice exact atunci cand trebe.nu uita ca el nu va fi altu niciodata.dar daca poti sa fi pe planul al doilea atunci.fa-o happy