| SmQaLeXuTzz a întrebat:

Ce poate insemna un schimb rapid de priviri (dar ea se facea ca se uita in alta parte, dar tragea cu ochiul in timp ce eu ma uitam fix in ochii ei) am auzit ca poate sa fie dragoste la prima vedere sau ca iti doreste moartea sau ceva de genu. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| AnNéVidoff a răspuns:

Nu inseamna nimic! happy
Fetele cand vad tipi ii scaneaza din cap pana in picioare sau trecator,dintr-o parta in alta, pe orizontala! happy
Se uita la tine sa vada cat te mai holbezi la ea! laughing)
Conceptul "dragoste la prima vedere" este o tampenie ordinara!winking
Se bazeaza pe aparente, te vede dragut, o vezi frumoasa! laughing)
Ulterior poate aparea dragostea pe esenta! happy
Te uitai la ea si ea in alta parte, asteptand sa te opresti! laughing)
Ce crezi tu? Ca te dorea suflet pereche si partener de prostioare si aventuri? :? laughing))))
Funda?

| SmQaLeXuTzz explică (pentru AnNéVidoff):

Chiar m-ai facut sa radlaughing

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Strabism

| LoveSleep a răspuns:

Ce să-ți dorească? laughing
Un schimb rapid de priviri poate să însemne foarte multe, dar poate și să nu însemne nimic.
Ceea ce e sigur însă, e că trebuie să faci ceva. Abordeaz-o cumva, bagă-te în seamă cu ea iar astfel vei vedea ce-au însemnat acele priviri.

| EuforikcuKappa a răspuns:

Atractie unul fata de celalalt.
Fenomenul se numeste "eye contact".

| Lulalalu a răspuns:

Eu cred in "dragoste la prima vedere", aceasta fiind atractia la prima vedere, iti poate aprecia ochii, parul, fata.Si aceste elemente conteaza in viata si se spune ca prima oara conteaza astpectul si in functie de aceste te catalogheaza.Acum referitor la schimbul rapid de privire nu stiu ce sa zic, eu cred ca ar trebui sa mai repeti procedeul si sa o analizezi.Privind o ii poti atrage atentia si poate ii trezesti interesul, acesta poate fi un inceput.Continua si veai vede, succes!