| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face daca sunt indragostita inebuneste de varul meu? Va rog ajutati-ma!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu-i nimic o ca nasti copii cu malformati pe viata, depinde ce grad de rudenie sunteti grad 1, 2

Răspuns utilizator avertizat
| Ekcstsy a răspuns:

Spune-i parintilor ca te vor linisti ei tongue. Nu ai ce face sincer... e un subiect tabu si nu se poate la noi. Nu ai ce face decat sa nu il mai vezi, sa nu va mai intalniti si sa incerci sa il uiti.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Chiar nu va inteleg! Cum poti sa-te indragostesti de-o ruda de singe? E ca si cum te-ai indragosti de fratele tau! Eu nu cred ca aceasta e dragoste.

| mrburel a răspuns (pentru Domnisoaraindragostita):

Deacord cu tine.Mai repede obsesie

| MihaiTT a răspuns:

In primul rand ar fi bine sa-ti impui tu tie ca nu se poate si ca nu puteti avea nici un viitor iar probabil aceasta "indragosteala" va trece de la sine imediat ce va aparea un alt baiat in viata ta.
Uita-te bine la el vezi ce defecte are si incearca sa te gandesti doar la ce nu-ti place la el apoi mai adaugi si gradul de rudenie si poate reusesti sa scapi de acele ganduri.
Incearca sa faci in asa fel incat sa nu va mai vedeti sau sa vorbiti asa des.
Impune-ti un lucru si nu-l incalca!

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru MihaiTT):

Ioi... esti sigur ca nu vii dintr-o epoca de mult trecuta? Eventual o era veche? Una cu cruci si tot felul de popi de fac inchizitie?

In orice caz, draga Anonimo, nu-i bai daca-i var-tu, mai ales daca-i vad dupa tata. Mai grav ar fi fost cu frate-tu, exista un risc mare de malformatii daca vreti copii.

| Burondo a răspuns:

Depinde de ce grad. daca e de gradul 1 sau 2. se considera incest (bine asta sexual vorbind ) dar daca e de gradul 3 sau 4 nu are nimic...

Si verisoara mea e impreuna cu un veriosr de al ei happy si nu e nici o problema happy

si in caz ca nu-s ti ce inseamna incest

incést n., pl. e și urĭ (lat. incestus, d. in-, ne, și castus, cast. V. cîștig). Relațiune de amor nepermis între rude apropiate.

eu zic sa ii spui iar daca nu stiu tie jena sa-i spui incerca sa-i arati. thinking

| OannaAnna a răspuns:

Pai cu siguranta nu esti indragostita ci doar iti place km se comporta sau km arata. si mie mi s-a intamplat astalaughing cu cat o sa flirtezi cu alti baieti cu atat o sa uiti de varul tauwinking funda?

| Mariiaamariiaa a răspuns:

In primul rand eu te-as sfatui sa il uiti daca poti, iar daca nu, nu stiu ce sa zic. Legea permite relatiile si casatoria intre verii de orice grad.

| Cosmy_Cosmin_1990 a răspuns:

Pai eu nu sunt deacorc cu raspunsul de mai jos... daca il iubesti nebuneste cum zici tu ar trebui sa vezi daca si el are sentimente pentru tine, ma refer la sentimente de dragoste, ce daca e ruda cu tine frate dragostea nu are varsta, rude, sex, nimic daca iti place asta e. ( desi ar fi frumoasa o dragoste ascunsa intre doi verisori care trebuie sa se ascunda smug ) ( sper ca am fost de ajutor :p )