| Bogdan26E a întrebat:

Ce pot face daca sunt urat? Femeile mă evita pe cat posibil!

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

O femeie se mai uita și cum e bărbatul după acea carcasa.
Da,ok,e bine sa fii frumos,cu bani și așa mai departe,dar daca in momentele cheie din relația voastră nu ești acolo pentru ea,relația tot se destramă.
Plus că mulți care arata bine și așa,subestimează multe alte capitole și automat că nu vor fi fericiți toată viața, eventual până la prima problema apăruta in viața lor.
Legat de experiențele negative, ți-o zic sincer, eu cred că te-ai avântat spre femeile greșite de ai atras femei superficiale și de asta ești aici.
Dincolo de orice, trebuie sa fii bărbat! Frumusețea și banii se vor duce cândva, iar dacă tu îți iei o femeie care nu știe să te aprecieze la nivel profund, pățești ce ai pățit tu.

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te faci "destept", ca sa compensezi cu uratenia, punand mana sa inveti serios si sa ajungi un om inteligent, plin de cunsotinte vaste din toate domeniile, ajungand in pozitii importante samd.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Incearca sa nu fii si prost, daca tot esti urit...

| Hyperion7 a răspuns:

Nu ești urat,doar te autosabotezi cu gândirea asta.
Crede-ma,gândirea e totul!
Poți fi frumos, nu te ajuta cu nimic dacă nu ai și alte calități, iar din ce am văzut, fiind însurat, mă gândesc că ai peste 30 de ani.
Femeile de la o vârstă nu mai caută frumoși,cat mai degrabă persoane pe care se pot baza și cu care se pot muta la casa lor.
Eu m-aș axa pe chestii ce țin de dezvoltarea mea personală, asta pentru a înțelege de ce se întâmplă x lucru în viața mea.
Frumusețea nu e totul, nici inteligenta, nici bogăția, drept dovada că ți-o iei in bot oricum daca tratezi viața la mișto.

| Bogdan26E explică (pentru Hyperion7):

Salut, daca m-ai vedea în realitate cu siguranță îți vei schimba opinia! Sunt chiar urat la corp motiv pentru care lumea din jur mă respinge! La acesta concluzie am ajuns datorita experiențelor negative pe care le-am avut!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Bogdan26E):

O femeie se mai uita și cum e bărbatul după acea carcasa.
Da,ok,e bine sa fii frumos,cu bani și așa mai departe,dar daca in momentele cheie din relația voastră nu ești acolo pentru ea,relația tot se destramă.
Plus că mulți care arata bine și așa,subestimează multe alte capitole și automat că nu vor fi fericiți toată viața, eventual până la prima problema apăruta in viața lor.
Legat de experiențele negative, ți-o zic sincer, eu cred că te-ai avântat spre femeile greșite de ai atras femei superficiale și de asta ești aici.
Dincolo de orice, trebuie sa fii bărbat! Frumusețea și banii se vor duce cândva, iar dacă tu îți iei o femeie care nu știe să te aprecieze la nivel profund, pățești ce ai pățit tu.

| TimberWolf a răspuns:

Pai de unde sti ca esti urat? femeile nu sunt atrase de barbati in felul in care suntem noi atrase de ele, adica daca esti urat la fata nu inseamna ca esti urat pentru ele, ideea e sa fi cat mai masculin sa le atragi fizic. Adica par pe corp, muschi(nu exagerat), sa fi inalt, etc. mai sunt si altele, voce groasa.

| Cinic a răspuns (pentru TimberWolf):

Boss, chiar nu. In general femeile au o preferinta standard. Inalt, lean si fata simetrica. Barbatii in schimb au preferinte foarte diverse. La unii le plac slabanoagele, la altii tipele cu forme etc. Si in plus femeile chiar pot compensa cu feminitatea. Sincer eu prefer o femeie care nu este atractiva dar este feminina si empatica in locul uneia frumoase dar cu o atititudine de rahat.

| TimberWolf a răspuns (pentru Cinic):

Cand mancam sala pe paine si eram mai musculos se holbau si se bagau mai multe in seama cu mine decat acum cand am slabit, asta asa ca un simplu fapt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TimberWolf):

Nu te contrazic. Dar probail esti si inalt si te ajuta si fata. Eu am o fata ok, nu pot sa ma vait. Dar atentie, ok nu inseamna si atractiv, sunt bine. La corp am luat ceva kg de cand m-am lasat de tigari, dar nu mult. Am 1.65 si 71 kg. Am un plus de 6kg. Nimic grav.

| TimberWolf a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti cam scund dar ai masa corporala ok.

| Bogdan26E explică (pentru TimberWolf):

Eu am 1, 76 și 90 de kg insa sunt urat la fata și corp!

| Miruna333 a răspuns:

Daca nu iti convine cum arati, schimba asta. Lucreaza la tine si imbunatateste-ti fizicul. Proceduri estetica, operatii, etc.

| 1onur a răspuns:

Poți începe să rămâi om. Asta este esența existenței umane a omului într-adevăr cu Adevărat. Să rămână om să nu începem sa hulim săne dușmănie invidiem ca alți bărbați au part de femei frumoase sau alte femei au parte de bărbați pe placul acelor femeie. Să nu începem să fim misogini săne îmbolnăvim mintal și sa aruncăm cu urăciune dușmănie invidie în oamenii de ce alți au parte de femei și bărbați și alți nau parte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbat neatractiv aici. Din pacate barbatii atractivi au un avantaj imens. Ei nu trebuie sa faca nimic si femeile fac orice pentru atentia lor. Adica poti fii ultimul ratat dar daca femeia se simte atrasa de tine iti va ignora complet defectele si iti va atribui calitati pe care nu le ai. Totusi, nu este un capat de lume. Desi sunt si pitic si dolofan am avut multe relatii, inclusiv cu cateva super atractive. Doar ca eu a ttebuit sa muncesc pentru asta. Imi primul rand a trebuit sa accept foarte multe refuzuri. Dar mi-am jucat intodeauna sansa si ce sa vezi ca a mers. Insa oarecum eu mai intai ma imprieteneam cu ele, le cunosteam, ma cunosteau si dupa aceea deveneam iubiti. Niciodata nu am facut sex casual, ast-i exclusiv pentru barbatii atractivi. Nu am avut niciodata succes pe tinder, pentru ca si asta este exclusiv pentru barbatii atractivi. O singura data am avut o aventura cu o colega de munca care era proaspat divortata si femia arata desutul de bine si ar fi putut sa aleaga alti colegi care erau mult mai frumosi ca mine. Doar ca eu o intelegeam eu puteam sa o fac sa rada si nu asteptam nimic in schimb, totul s-a produs spontan. In rest am avut realtii pe termen mediu sau lung. Sa zic ca am avut peste 10 iubite ceea ce este mai mult decat onorabil pentru un barbat ca mine. Desi pentru majoritatea femeilor, in special cele tinere ( 18- 25) aspectul fizic este totul, sa stii ca exista si femei care apreciaza omul si nu carcasa, iar eu sunt un exemplu. De asemenea daca mergi pe strada sa prin mall, ai sa vezi uneori femei frumoase cu barbati neatractivi. Tu trebuie doar sa incerci si sa nu iti fie teama de refuzuri ci sa le accepti. Fii politicos si ingrijit. Bafta.

| Bogdan26E explică (pentru anonim_4396):

Din păcate bărbații neatrăgători sunt limitați înainte femeilor.Eu am avut o singura iubita în viața mea care a devenit și soție insa m-a părăsit după un timp din cauza banilor.Nu a găsit nimic atrăgător la mine in rest și nu m-a iubit.

| Cinic a răspuns (pentru Bogdan26E):

Stai linistit ca toti barbatii patesc sa fie inselati sau parasiti. Macar odata in viata. Chiar si aia frumosi. Ca barbatii frumosi au avantajul de a genera atractie sexuala pe termen scurt. Si femeile sunt inselate si parasite, asta-i viata, trebuie sa accepti.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam cat de "pitic"?

| simplaexsistenta a răspuns:

Te accepti asa cum esti si te însori cu o femeie nevazatoare

| jehdhs a răspuns:

Da mi insta ul să văd cum eşti