| valentinalina a întrebat:

Ce pot sa fac am inima franta a 1000a oara crying((( nu mai suport! vreau sa mor!sad

Răspuns Câştigător
| caterinasmile a răspuns:

Cum sa vrei sa mori? Sa nu mai spui asta! Am suferit de am innebunit dupa un baiat acum ceva mai mult timp.Plangeam zi si noapte cand treceam strada ma gandeam atat de mult si intens la suferinta mea incat nu auzeam si nu vedeam masinile si de atatatea ori era sa ma calce! Dar intr'o zi m-am ridicat si am spus "GATA! Nu mai vreau! TREC mai departe!". Desi inca il iubeam ama avut si alti prieteni dar totusi nu eram fericita pana intr'o zi cand m-am indragostit de un prieten si afost singurul "lucru"ca sa'i zic asa din acel an! Acum sunt impreuna cu el si sunt cea mai fericita! Ne iubim desi avem o relatie la distanta! Poate o sa spui ca relatiile la distanta nu merg dar pe noi ne unesc si altele.Am trecut prin multe impreuna! In acelasi timp mi si cel mai bun prieten! Ai mei il iubesc! Daca nu dadeam peste acei nenorociti atunci si nu sufeream nu cred ca stiam sa apreciez ceea ce am acum! E de nedescris in ce hal sufeream atunci si cat de frumos e ce am acum! Asa ca Te ROG capul SUS! Esti femeie si asta te va face mai puternica iti spun din propia experienta! Nu'ti face griji, viata merge inainte si Dumnezu iti va scoate in cale pe cineva bun!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nici chiar sa mori e absurdlaughing si nu te gandi sa mori pentru ca sigur cineva te iubeste cu adevarat dar nu prea ai ochi deschisi larg sa-l vezi. Si in legatura cu inima franta stiu ca doare dar trebuie sa treci peste happy si stai un timp singura pana inimioara ta isi va reveni^_^

| Vix999 a răspuns:

Ia-o ca pe o experienta de viata. Nu te consuma happy In nici un caz nu trebuie sa vezi lucrurile astea ca pe un esec. Din contra, invata din ele. O sa iti dai seama cand vei fi mai mare ca esti mult mai matura in a analiza oamenii decat persoanele care nu trec prin deziluzii in dragoste. Iti dezvolta caracterul si tariawinking Si crede-ma ca stiu ce vorbesc. Mereu ia numai partile bune din orice relatie si vei vedea ca incet incet deja o sa stii de la inceput cum e un barbat si la ce te poti astepta din partea lui..si atunci incepe distractia.Pe bune. Eu ma amuz teribil pe baza lor, cand ii vad cum incearca ei sa ma ameteasca de cap si cum au impresia ca sunt picata ca musca laughing)
Have fun si nu mai dramatiza ca tot raul e spre bine! Mereu!

| ninjaturtlesleonardo a răspuns:

Incerca sa te duci la un psiholog sau sa faci lucurile care iti plac mai mult.

greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu mori ca n-ai motiv!
Daca toti ne-am aseza jos sa murim de cate ori am avea inima franta,problema suprapopularii globare ar fi rezolvata!
Respira,in primul rand,adanc si incearca sa-ti regasesti sangele rece ca sa poti gandi.happy
Bun.
Acum,hai sa discutam putin,considera ca bem o cafea impreuna,vrei?
Raul a fost facut,cineva ti-a frant inima.
Tu de ce-l dublezi,stand si plangand,acum? Cred ca o veste rea ti-ajunge,nu-i cazul o faci si mai rea cu plansete si drama!
Lupta-te sa depasesti starea asta,sa invingi tot ce te face slaba,tot ce iti strica echilibrul interior!
Asta inseamna,printre altele,conditia de om,sa poti infrunta cu calm si logica o situatie care sta sa te doboare!
Pana si un animal ranit se lupta,inconstient si din instinct pentru viata lui,se taraste sa gaseasca apa,isi linge rana, tu ce faci, o adancesti si mai mult?
Da, plangi sa te descarci, te calmezi si incepi sa te gandesti ce e de facut.
Vix999 ti-a explicat foarte bine,inveti din greseli,romaneste spus,fiecare picior in dos e un pas in fata si are dreptate!
Cineva te-a mahnit adanc,inregistreaza faptul,fa ce e de facut sa-l depasesti,dupa care,ridica-te iar si continua-ti drumul cu invataturile de rigoare!
Aceeasi greseala n-o fa de doua ori!
Esti inteligenta cred si ai un suflet bun si usor de ranit.
Ce-ar fi daca te-ai ocupa putin si de sufletul tau? Sa-l inveti sa se apere,sa lupte,sa faca fata la mai multe greutati?
Ai unul singur,ar fi pacat sa-l transformi in victima oricui!
E sambata azi, fa-ti o sambata frumoasa, a ta.
Asculta-ti muzica preferata, relaxeaza-te, fa ceva care iti face multa placere si bucura-te.Umple-te de liniste si putere pentru ziua de maine, de poimaine...
Pentru ca poti!
Nu dramatiza lucrurile si, ti-am mai spus, invata sa pierzi.
In locul lacrimilor ce sunt gata sa cada, vei avea puterea sa zambesti si curajul s-o iei de la capat.
Sa ai grija de tine.happy

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin1I a răspuns:

Pff... cati ani ai in primul rand?

| Neinteresantul a răspuns:

Si ce vrei sa facem noi? A 1000a oara? Vai de mine! Asa-ti trebuie daca vrei relatii la varste mici. Daca mori nu rezolvi nimic, o sa fie si mai naspa acolo unde vei ajunge.

Uita-te dupa alt tip de baiat. poate asa o sa-ti fie mai bine.

| SophieCoraline a răspuns:

S-a constatat ca in medie omul se indragosteste de 32 de ori inainte de a deveni monogam.Totul va fi ok.Incearca sa gindesti mai pozitiv. Daca vei muri persoana care a fost creata pentru tine va ramine singura

| de2ed a răspuns:

Mori `te `req

| piesa a răspuns:

Nu faci nimic! te privesti in oglinda, vezi cat esti de frumoasa si o iei de la capat...a fost o vreme cand si eu imi plangeam de mila tot asa, acum regret! capul sus si totul va fi bine!

| justrose a răspuns:

De ce vrei sa mori? am 25 de ani si sunt vaduva de 3 luni, asta mi se pare un motiv destul de bun pentru depresie. Acum tu valentina draga mea, ai toata viata inainte sa o TRAIESTI frumos si sa evoluezi. Prin ceea ce treci tu am trecut cu toti la un moment dat si uite ca am ramas in picioare! Apreciaza la adevarata valoare greutatea prin care treci, stiu ca ti se pare ca, ca si tine nu mai sufera nimeni si esti ce-a mai nefericita dar uita-te in jur, uita-te mai sus la ce ti-am scris si multumeste ca esti sanatoasa! Nu uita..in fata oamneilor trebuie sa stam in picioare chiar daca sufletul ne este ingenunchiat!