| ankabibi a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa fiu impreuna cu iubitul meu mai mult timp adica ce as putea face sa nu ne despartim

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, asta depinde nu doar de tine ci de amandoi, conteaza cat de mult te intereseaza relatia atat pe tine cat si pe el, daca exista iubire atunci sigur relatia poate dura mult timp... dar pe langa iubire trebuie sa existe incredere, respect, comunicare, intelegere, si asta nu poti doar tu sa faci totul ca relatia sa mearga iar el sa nu faca nimic, depinde de voi 2... daca ii pasa de tine si te iubeste sigur va face si el tot posibilul sa fie cu tine si sa nu se desparta, totul depinde de sentimentele voastre, de cat de dispusi sunteti unul pentru celalalt, eu iti doresc multa iubire si fericire si ca sa il ai cat mai aproape de tine si sa nu va despartiti, poarta-te frumos cu el, nu il critica, iarta-l de iti mai greseste, fi intelegatoare si tanra cu el si cat se poate de naturala, asa va realiza cat de mult valorezi si sigur nu te va mai lasakiss.

| laraandy a răspuns:

Sa comunikti. daca sunteti din acelasi oras este mult mai usor sa va int mult mai des. daca este vorba de o "distanta"atunci trebuie sa vb, sa ii spui ca vrei sa petreci cat mai mult timp cu el si ce este de facut...numai comunicand poti sa ai ce-ti doresti

| nathalie a răspuns:

Wow asta e o intrebare dragutahappy
Daca va iubiti atunci o sa fiti impreuna mult timphappy
Poi sa ai grija sa nu va certati din motive stupide, sa nu se instaleze monotonia in cuplu si sa nu il sufocibig grin
Totul depinde de VOI!

| roxana_9288 a răspuns:

Nu crezi ca mai bine te lasi purtata de val? adica ce rost are sa te stresezi cum sa fiti mai mult impreuna cand va puteti bucura de ceea ce simtiti, si atat. daca va respectati, iubiti nu vad de ce s'ar sfarsi relatia.

| Heytu a răspuns:

Respect, Incredere, Toleranta, Comunicare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie formula, primeste lozul cel mare, adica o prietenie pana la adanci batraneti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-ti dai seama cand lucrurile nu mai merg..si nu sa incerci sa lungesti aceasta relatie..cand lucrurile nu mai merg, nu mai merg si punct.