| andrei201297 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa ma placa o fata dar ca sunt cam rusinos si spuneti-mi pasi mai mici si dupa aia restul big grin
Dau funda si multumiri celui care imi spune vreau un raspuns care sa ma ajute va rog frumoskiss

7 răspunsuri:
| giulianito a răspuns:

Dati o palma! nu iti trebuie sfaturi trebuie sa fii sigur in tine

| Roxana121 a răspuns:

Cit de rusinos poti fii? trebuie sa iti ei inima in dinti si sa ai curaju sa vb cu fata pe care o placi asta ar fi primul pas sa intri in convorbire cu ea, sa va cunoasteti si restul vine de la sine, important este sa nu te temi sa faci acest pas(inceput e greu) dar mai apoi vei scapa sh de rusine de tot. Bafta

| TakeShy a răspuns:

Pai incearca sa te atasezi mai mult de ea: cand nu se asteapta ia-o in brate, incerarca sa fii comunicativ, fii tu insuti si va fi bine. Spune-i ce simti pentru ea, cu toate ca va fi mai greu, ia-ti inima in dinti. Vorbeste mai mult cu ea, invit-o sa va cunoasteti mai bine. Funda?tongue

| cristinel99 a răspuns:

Fa-o cu curaj ai inteles

| Amelya02 a răspuns:

Buna Andrei!

In primul rand trebuie sa fii amabil,politicos, sa ai un comportament civilizat, sa fi tu in pielea ta, tu insuti, sa nu incerci sa impresionezi prin diverse trucuri ca duc la un esec total.
Un sfat util: zambeste, fa-o sa rada, nu o plictisii.in cazul in care amandoi taceti, intreab-o diverse chestii.de scoala, de muzica.filme,etc!
Succes :*

| xCarol a răspuns:

Uite niste sfaturi :
1.Fii cat se poate de natural
2.Zambestei... dar daca nu iti vine sa o faci nu o fa de cat sa fie un zambet fals.
3.Fii sincer, nu ii vorbi despre alte fete
4.Nu trimite pe altcineva sa ii transmita ceva.
5.Incearca, Fa-ti curaj sa te duci sa vorbesti cu ea, intreab-o cum este? ce face daca e bine si daca e fericita si altele.
6.Sa nu minti in legatura cu lucrurile in comun, Daca in caz contrar ve-ti sta impreuna isi va da seama ca ai fost un mincinos.
7.Fii dragut si cat se poate de amabil.
8.Sa nu pari innebunit dupa ea,. arata-i ca o placi mult dar nu prin chestii de genul "Imi tremura picioarele cand o vad" sau "Nu mai pot respira".happychiar daca le simti, nu le spune.big grin
9.Si daca toate acestea nu merg, ultimul plan: -IGNORANCE! Merge cam de fiecare data
10.Iar daca toate acestea nu merg, inseamna ca ea nu te place si ca nu sunteti sortiti sa fiti impreuna
Mult succes sper ca te-am ajutat. :*

| tenutza a răspuns:

Intra cat de des cu ea in discutie, incearca sa o faci sa rada, dar fii natural, "fa-i viata mai frumoasa"happy. apoi daca treaba asta merge bine dupa o saptamana-doua, o poti invita la un suc/cafea si atunci ii poti observa si reactia - daca te place sau nu. daca nu stii ce sa ii spui intreab-o ce a mai facut, cu ce isi ocupa timpul (dar sa nu sune ca si cum i-ai cere raportul), ce ii place sa faca, eventual invit-o la patinoar sau la tennis, biliard, sau ce ii place ei sa facahappy Succeshappy