| ReadyToHelp a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa-mi uit prima mea iubire? M-am saturat sa sufar pentru el

Răspuns Câştigător
| mihaela_3438 a răspuns:

Paai
e cam greu sa iti uiti"prima iubire"
mai ales daca ai tinut/ti enorm la el
nu te mai gandi la el.
ce a fost, a fost
nu are rost sa te amagesti degeaba
tu plangi si poate pe el nici nu il mai intereseaza de tine
o sa treci peste
big hug
iti garantez:*

12 răspunsuri:
| publiculmaiubeste a răspuns:

Dati glontwinking... sau incearca anturaje noi numai aceeasi monotonie happy

| everyyoueveryme a răspuns:

O Sa-ti gasesti pe altu'big grin

| Artemiss a răspuns:

Accepta realitatea! Nu mai trai in trecut.Stiu ca e greu dar vei reusi pana la urma. Poate urmatoarea "iubire" va fi si mai frumoasa si poate vei fi fericita.Risca si ai sa castigi, nu mai sta pe loc!

| ATB a răspuns:

Incearca la farmacie ceva sa fie opus lecitinei.

| Miha1308 a răspuns:

Incearca sa faci lucruri noi, sa iesi cu prietenii, orice doar sa nu te mai gandesti la el.In timp totul se va rezolva si ai sa iti gasesti si pe altcineva.Mult noroc!:*

| gabitzu25_3443 a răspuns:

Ca sa uiti prima iubire e foarte greu si trebuie sa ai pe cineva langa u, ori prietenii, care sa te scoata din casa, sa mergeti sa va distrati, chiar si daca iesi la un suc cu ei azi maine, tot nu te mai gandesti la el, sau iti faci un nou iubit care sa te faca sa te simti deosebita, aa si ca sa il uiti trebuie sa nu il vezi si sa nu vb cu el! eu unu iti recomand prietenii.,,.

| robertosi a răspuns:

Iama pe mine

glumeam incearca sa nu te mai gandesti la el

| Pisicutza2134 a răspuns:

Pastreaza ce-a fost mai frumos

| Puf a răspuns:

E greu sa uiti, stiu asta... Sunt in aceeasi situatie. Desi am prieten si tin totusi la el, gandul meu mai zboara si la fostul meu prieten. Nu te stresa sa-l uiti, cu cat incerci mai mult cu atat il vei iubi mai mult. Lasa totul s avina de la sine pentru ca e mai bine, daca tu te gandesti cum sa il uiti automant in felul asta de gandesti si la el, deci nu e ce amai buna solutie. Timpul le rezolva pe toate, caci timpul vindeca ori ce rana. Oricum nu il vei uita definitiv, pentru ca aveti amintiri in comun, insa cu timpul iti va fi din ce in ce mai indiferent, si va vor unii doar niste amintiri de care iti vei aminti cu drag. Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieti funia si sapunu si spanzuratelaughing

| Creatza_4434 a răspuns:

E foarte greu sa uiti prima iubire.Au trecut 3 ani de cand s-a terminat totul dar chiar ne-am vazut acum cateva zile si mi-a spus ca inca se mai gandeste la mine si la ce a fost.Am avut o relatie superba, el a fost prima mea iubire si invers.deci in concluzie e greu sa uiti prima iubire dar viata merge inainte.Incearca sa iesi cat mai mult, sa iti faci prieteni noi si de ce nu...incearc o noua relatie. Daca ai pe cineva alaturi poti trece mult mai usor. Take care. Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omoarate ca iti trece repede