| mhfeb a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa scap de un baiat,suntem in acceasi cls, ma zapaceste mereu nu il mai suport, cred ca e obsedat de mine nu stiu
parerea voastra va rog
Ms

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Este o situatie destul de delicata. Ii poti spune ca nu simti nimic pentru el si ca nu este genul tau si ca vrei sa ramaneti doar prieteni. In felul asta ar putea intelege si sa renunte. Sau il poti ignora total doar ca il vei rani foarte mult si poate ajunge sa cada in depresie. Acum depinde si de relatia voastra de pana acum. Daca erati prieteni si nu vrei sa-l pierzi spune-i ca acum nu simti nimic pentru el si daca in viitor vei simti ceva veti incerca. In timp sentimentele lui vor trece de la sine. Parerea mea este sa ii spui asta chiar si daca nu sunteti cei mai buni prieteni pentru ca daca nu abordezi problema cum trebuie il poti arunca in depresie si-l vei avea pe constiinta pentru tot restul vietii. Be smart. Have a good day.winking

P.S. Asta va dura ceva timp, deci sa nu te astepti sa functioneze imediat.

2 răspunsuri:
| PsihinG a răspuns:

Vorbeste cu el, explica-i ca nu il iubesti si pentru o dragoste adevarata e nevoie ca 2 oameni sa impartaseasca aceleasi sentimente.
Daca nici asa nu vrea, spune-i ca ce face el se numeste hartuire sexuala si daca nu vrea sa aiba probleme ( se poate spune dirigintelui, directorului, se poate face plangere la politie), e mai bine sa-si caute pe altcineva.
Fiecare dintre noi are dreptul sa fie liber, asa ca daca il ameninti nu esti o paracioasa.

| Denisadeny1 a răspuns:

Poi cred ca ar fi bine sa ii explici frumos ca nu simnti nimic pentru el si ca esti cu altcineva si poti sai mai spui ca mai mult decat amici nu puteti fii, ca tu iubesti un alt baiat care simnte acelasi lucru pentru tine.