| Nadine9bl a întrebat:

Ce pot să fac în situația în care știu că partenerul de viață mă minte în față, mai mult mă învinuieste pe mine că nu ii dau pace și că am probleme.
Nu pot să trădez sursa de aceea nu pot să îi spun exact ce știu.
Am dovezi clare pentru lucrurile care le face, care nu mi oferă încredere și mă face să cred că se îndreaptă spre infidelitate.
Nu mi respectă limitele, nu a făcut o niciodată deși le am spus de foarte multe ori, iar acum mă și minte în față în momentul în care îi spun că știu anumite lucruri.
Ce pot să fac?
Mă lupt cu morile de vânt.

4 răspunsuri:
| Mazarin a răspuns:

Depinde ce intelegi prin nu-mi respecta limitele. Daca aveti o relatie bazata pe dragoste nu ar trebui sa va impuneti limite. Limitele rebuie sa le simti nu sa le impui.

| 1onur a răspuns:

Nu mă așteptam niciodată în secțiunea asta să apară o astfel de întrebare!

Trebuie sa discutați ca doi oameni maturi asumați, Adulți.

Spune-i ce fel de om ești cu Adevărat și el să-ți înțeleagă limitele, nevoile, plăcerile, pretențiile, cerințele în care se poate încadra dacă își dorește să mai fie cu tine. Dacă nu-ți poate îndeplini preferințele și așteptările el atunci trebuie înștiințat de tine cu vederea la comportamentul său/lui față de tine și limitele care nu se încadrează în viața ta.

Dacă te minte cum spui tu în față demonstreazăi Adevărul că nu-ți este loial cu Adevărat, sincer cu Adevărat, iar atunci tu ști cel mai bine.

Fiecarea om are și el/ea limitele lui/ei este bine ca într-o relație să fie menționat de la început nevoiele limitele care se pot incadra ambii partenerii de viață ca pe parcursul unei relații de, prietenii, căsnicie să nu se ivească certurile, dușmănie, infidelitățile...

Eu așa a-și discutat vorbim cu o persoană feminină dacă a-și dori să vreau să am o relație de la început să fie totul știut, apoi n-are ce să mai fie "surpriză" sau că " n-am știut" cel mai bine stați vorbiți ca oamenii să nu se ajungă la o ceartă din prostie.

Dacă el după toate astea știute despre tine, și tot infidelt îți este tu știi cel mai bine.

| 18Valentin a răspuns:

Vino la mine uite in seara asta

| Violleta2022 a răspuns:

Te desparti de el, ca asta nu se va schimba niciodata.