| NimeniDeNicaierii a întrebat:

Ce pot sa fac sa recastig iubirea unei fete care mi-am batut joc mult timp de ea dar ea ma iubea cu disperare si acum cand m-am schimbat eu si am inceput sa o iubesc s-a schimbat si ea si imi face la fel cum ii faceam eu ei?
Ar trebui sa mai incerc cu ea? Sa-mi cer iertare pentru tot ce ia-m facut? O sa inteleaga?

Răspuns Câştigător
| CaritaDeAngel a răspuns:

Nu o sa te ierte pentru ca nu mai crede in tine!
Ai facut foarte rau si iti plateste cu aceeasi moneda. cun indiferenta ta ai impins`o in bratele altuia poate, si acum cand vrei sa fii cu ea daca are pe altcineva o sa ti`l arunce in fata!
Sunt fata si am patit`o si eu. si fostul meu prieten cand a venit la mine nu l`am iertat desi il iubisem, i-am spus ca sunt cu altcineva.

Sper sa te ierte, i`ai un buchet de flori, ceva simpul, invit`o la o cafea, cereti scuze. sincer sper sa ai bafta. nu o spun din rautate, depinde de firea eai, dar eu nu as ierta pe cineva, dupa toate astea! Te pup, ai grija!

11 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

Ma bucur ca iti face la fel pentru ca meriti. Sunt sigura ca fata te mai iubeste cat de cat pentru ca asa ceva nu se uita usor dar vrea sa gusti si tu putin din ce i-ai dat ei. Poti sa incerci sa-i castigi din nou increderea dar fi sigur ca o sa-ti fie foarte greu pentru ca increderea e mai usor sa o pierzi decat so castigi. Chiar daca iti va acorda o a doua sansa nu o sa uite niciodata ce i-ai facut si o sa te priveasca cu alti ochi. Eu iti urez succes daca vrei sa incerci so recastigi dar no sa-ti fie usor. Demonstreaza ca ai timp pentru ea insista chiar daca te refuza.bafta

| Virkno a răspuns:

Bai frate eu zic sa faci o incercare sa iti ceri scuze dar iti zic de pe acum ca nu prea ai prea mari sanse...Dar cine stie poate ca ea incate te place.Dar vrea sati arate cum ii faceai tu, ei.

| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna!
Dar ce?raised eyebrowsTe bate si pe tine orgoliul sa-i spun "scuza-ma"? Poate acum asteapta niste scuze de la tine si cat timp nu le primeste va continua sa se comporte asa cu tine chiar daca te iubeste.Intr-un fel te uraste pentru ca numa ea stie cat a suferit din cauza ta si se gandeste acum ca nu merita si ea niste scuze de la tine?happy
Mai bine ai trece peste prejudecatile tale si i-ai spune ce simti.macar te-ai simti mai bine decat sa stai si sa te uiti la ea gandindu-te ca o iubesti...
Take care!

| Tiffanny a răspuns:

Sincera sa fiu nu stiu ce sa faci.
Am patit si eu ce a patit ea.
Baiatu` mi-a cerut scuze si a spus ca,daca inca il iubesc sa-l iert si sa fim impreuna!
Cere`i scuze si daca ea te iarta inseamna ca inca te iubeste!
Fa`i ceva cadou, nu stiu, i`a o floare si cere`i scuze!
Mult succes!
O funditSa primesc si eu?

| Ana213 a răspuns:

Şi eu am păţit asta. Doar ca eu nu o iubesc.
Merită să lupţi pentru ea dacă o iubeşti, doar să nu faci confuzia între dragoste şi simpatizare, de multe ori de plictiseală ne îndrăgostim, şi tot noi avem de suferit.
În fine : sfatul meu e că dacă eşti sigur pe sentiment, adică dacă o iubeşti du-te până în pânzele albe, nu te lăsa dezamăgit, luptă.
În primul rând cere-ţi scuze, iar apoi dovedeşte-i că o iubeşti... simplu.

| Angel31 a răspuns:

Sa inteleg a nu ai indraznit nici macar sa iti ceri scuze si sa o rogi sa iti mai acorde o sansa? Neplacut pot spune, de iertat trebuie sa fi constient ca nu te va ierta nici odata, poate trece peste dar de uitat nu.

| Angel31 a răspuns:

In loc sa tot asculti melodii deprimante si sa mergi (pote) din depresii in depresii sa iti iei inima in dinti si sa porti o discutie cu ea. Evita sa ocolesti subiectul si sa te ascunzi in spatele sentimentelor, incearca sa ii demonstrezi ca iti pare rau pentru ceea ce ai facut si ca esti dispus sa accepti reversul medaliei. Se spune din strabuni ca razbunarea este arma "prostului", nu este adevarat, daca nu avea sentimente pentru tine nu mai lua aceasta decizie. Sansele sa iti acorde o a doua sansa sunt 50%, profita de aceasta ocazie minunata. Succes.

| MileyCyrus700 a răspuns:

Trebuie sa ii spui asa imi cer scuze ca mi-am batut joc de tine terog iarta-ma asa sa ii spui so spui cu dragoste sti casa nu creaa stiu eu bafta papa

| armonica a răspuns:

Prea tarziu.s a plictisit de tine si sa se tina dupa tine si acum va incepe ea sa si bata joc de tine sa vezi cum e

| byencutza_5284 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii ceri iertare si daca te iubeste te va ierta, eu una asa as face.si daca nu te superi imi spui si mie cati ani ai si de unde esti(sa nu crezi ca vreau ceva cu tine doar am intrebat)papa si bafta wave