| Iuliavasile2345 a întrebat:

Ce reprezinta secreția galbena-verzuie mai abundenta?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O infectie clar la nivelul vaginului, ce varsta ai?

| alexTHEbombăr a răspuns:

Muci

| Floridori a răspuns:

Daca este insotita si de alte simptome, cel mai probabil o infectie cu Trichomonas vaginalis.
In mod cert va trebui sa mergi la medic, sa ti se faca o analiza a secretiei vaginale si dupa determinarea tipului de infectie, sa primesti tratament.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice secretie vaginala mai mult sau mai putin abundenta, care are o culoare, un aspect si mirosul diferit fata de cel al secretiei vaginale produse in mod normal, este produs de organism cu scopul de a fi un mijloc de aparare prin care sa fie eliminat din corp agentul patogen (bacterie, virus, ciuperca, microorganism) care a provocat infectia aparatului genital feminin.
Cu ajutorul testului rapid Veneris poti stabili acasa de ce natura este infectia vaginala in cazul tau. Sau este cazul sa te prezinti la un laborator de analize medicale pentru a fi prelevata o proba de secretie vaginala care in urma analizarii va stabili natura infectiei. Multa sanatate!

| Iuliavasile2345 explică:

Întreabă pe mă-ta si ea a avut? si ma anunți

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Ca iti ies mucii pe fofoloanca.