| anonim_4396 a întrebat:

Ce riscuri si ce avantaje sunt daca un major s-a culcat cu o minora?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Avantaje nu sunt. Riscuri: inchisoare intre 5 si 15 ani pentru relatii sexuale cu o minora daca are peste 16 ani si intre 7 si 20 de ani pentru viol daca are sub 16 ani (fiindca nu are discernamant). In caz de sarcina, avortul este foarte dificil, poate chiar imposibil, asa ca majorul se poate trezi tatic fortat.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Niciun dezavantaj sau avantaj!

| Malvina24 a răspuns:

Riscul este ca daca parintii ei afla s-ar putea sa-l denunte pe acel''major''! Un baiat trecut de 18 ani ar trebui sa gandeasca logic si sa nu duca de nas fetite cu varste cuprinse intre 13 ani si 15 ani sa se culce cu el! Eu nu i-as pedepsi numai cu inchisoare pe acestia care duc fetele de nas! iar pentru viol as face crima! Ce avantaje sunt? fata e virgina(in mod normal) si daca vrei sa o ''educi'' cum trebuie poate va fi a ta pentru toata viata!(numai a ta)

| Encore a răspuns:

Ma priveste si pe mine intrebarea asta rolling on the floor

| theStar a răspuns:

Nu exista riscuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avantaje? rolling on the floor
Lauda.
Riscuri? [ Cate ore au trecut de atunci? ]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 15 ani, iar prietenul meu 20, el glumeste cu"prison break"si i am zis sa aiba grija.nu am facut o inca, dar sunt sigura ca daca ar mei ar afla ca o facem, daca o vom face, asta se va intampla. dar atunci, eu voi fi distrusa, chiar daca voi mai fi cu el sau nu, nu e asa usor.Deocamdata nu sunt pregatita. el spune ca nu stie daca mai rezista.Nu mi prea pasa...suunt mica! dar il iubesc enormmoh go on

| miha93 a răspuns:

Pai, inchisoare intre 5 si 15 ani pentru intretinerea relatiilor sexuale cu o minora