| meyryi a întrebat:

Ce rol are femeia in viata unui barbat?(pentru baieti)
ce rol are barbatul in viata unei femei?(pentru fete)

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Rolul barbatului in viata unei femei este de a-i completa jumatatea lipsa. El reprezinta siguranta zilei de maine, stalpul de sustinere al familiei, capul familiei (dar care, fara gat- adica femeia - nu mai e de niciun folos), e cel pe care-l asteptam, cu drag, sa se intoarca acasa de la servici, cel cu care impartim si bunele si relele, si bucuriile si tristetile, e cel mai bun prieten, cel mai bun sfatuitor, umarul pe care putem plange, aerul pe care-l respiram, este dragostea si ura, la un loc. Si nu in ultimul rand, este cel care ne ajuta sa devenim mame. Am putea vorbi o ora intreaga, dar cred ca e de ajuns.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În ambele situaţii se completează.
Pa, pa.

| catthshshshs a răspuns:

Rolul barbatului in viata unei femei este deosebit de important. El este cel care ii ofera protectie, iubire si tot ce aceasta are nevoie.Altfel viata nu ar mai avea deloc sens. Cei doi ajung sa se completeze reciprocwinking

| Dizzydizz a răspuns:

Curve, respectiv amanti

| Frogie a răspuns:

Rolul lor in viata noastra...hmmm.jumatatea noastra, echilibrul, catargul pe timp de furtuna, stalpul, umarul, iubitul, amantul, prietenul, tovarasul, tatal copiilor nostri. Cel care ne face sa il adoram, sau pe care ne vine sa il strangem de gat uneori. Cel care intreaba "mi-e foame, ce mancam azi" sau cel care gateste pentru noi. Ar mai fi multe zis, dar ma opresc aici! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia este ideea principala de rasuflare a vietii/////