| darkelf45 a întrebat:

Ce s-ar intampla daca: o femeie ar face sex ar ramane gravida.si apoi peste 3 luni in timp ce copilul e in burta mamei femeia respectiva sa aiba iar contact sexual si acel barbat sa ejaculeze in interiorul ei? s-ar intampla ceva grav?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu se intampla nimic grav. Dupa ce o femeie ramane insarcinata, poate avea cate contacte sexuale neprotejate vrea.Desigur ca spre afarsitul sarcinii, dupa 7 luni se recomanda sa se rareasca acestea si sa se foloseasca pozitii care sa nu preseze burta mamei.

| MMihai a răspuns:

Dacă are un singur uter, și nu două, nu poate ține 2 sarcini diferite, obținute la un interval de 3 luni. Femeile au un singur uter, nu două. Sunt și altele, pe care nu le comentez, citește și tu anatomie și sexologie.

| Silviu_7451 a răspuns:

A existat un caz cu 2 utere. Cu diferenta de 4 luni intre copii. Adica erau gemeni cu 4 luni diferenta. Una la 10 milioane. Nu-ti face griji.happy

greece12
| greece12 a răspuns:

Ce ar putea sa se intample grav? Adica, tu ce crezi ca fac cuplurile casatorite in timp ce asteapta un copil? Stau timp de 9 luni fara sex, abstinenta totala? Nici pomeneala.Sexul pe perioada sarcinii nu e contraindicat, bineinteles ca trebuie mai multa grija, mai ales in primele si ultimele luni.Multe femei au chiar mai dezvoltat apetitul sexual pe perioada sarcinii. Daca ejaculeaza sau nu in interior barbatul,iarasi nu are importanta,intrucat femeia este deja insarcinata, nu mai poate ramane insarcinata inca o data, in acelasi timp!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Nu se întâmplă nimic. Bebeluşul nu este afectat pentru că este protejat atât de uter cât şi de lichidul amniotic, însă partenerul trebuie să folosească prezervativ dacă nu este unul stabil pentru că există riscul să pună în pericol evoluţia sarcinii (din cauza unei infecţii cu transmitere sexuală).

Baftă!