| elena16 a întrebat:

Ce sa fac daca iubitul meu m-a inselat in noaptea de revelion? adica a stat cu altasad sa il iert?/sunt de 3 ani cu el

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

@Cяιтιcaℓ, nu ma lua pe mine cu "vere"
de ce crezi ca ar trebui sa fi iertat daca ai insela fata cu care ai stat 3 ani?
nu stiu daca a tendinta sa inseli sau nu, insa daca iubesti pe cineva cu adeverat nu inseli, nici macar nu flirtezi cu altcineva.
E adevarat ca poate nu stim cum e sa stai cu cineva 3 ani insa poate nici tu nu sti cum e sa ai incredere deplina in persoana de langa tine, sa o iubesti ca pe propria persoana si sa te insele. Doare al dracu' de tare. Ne prierdem increderea in voi si daca relatia continua va vom controla la fiecare pas, ceea ce nu e ok pentru nimeni, tocmai de aia multe punem punct dupa ce suntem inselate, indferent ca e vorba de o rel de cateva luni, de cativa ani, sau chiar daca suntem casatorite si avem un copil cu aceea persoana.

19 răspunsuri:
| cikoo a răspuns:

Nu'l ierta pentru ca a stat cu alta in loc sa stea cu tine si sigur se va repeta da'i papuci pana nu o face elwinking

| Andreutzzyk a răspuns:

Iarta-l! funda

| GanjaBoy a răspuns:

Da. nu-ti fa griji doar pentru o noapte.Probabil sa rezumat totul doar la sexbig grin

| mih5a a răspuns:

Al dracul! Ti-a stricat tot anul cred.Nu stiu...decizi tu.Eu as zice nu!
Sorry daca am fost prea aspra.

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Totusi trei ani...ar fi pacat sa va despartiti dupa atata, dar totusi, a vrut si el altceva. Daca nu s-a culcat cu ea e bine.
Dar totusi.straight face. Eu sa fiu fata, nu l-as ierta nici in ruptul capului.happy. sa mi se puna si in genunchi. Daca crezi ca este ok, spune-i ca vrei sa va despartiti, si el iti spune ca te iubeste, intreaba-l daca atunci cand te insela te iubea. (asta daca nu era in stare de ebrietate)
Daca era eat, iarta-l happy
ar gandeste-te bine.happy. Esti sigura ca nu te-a mai inselat niciodata?
Bafta :*:*. Si sa stii ca nu merita sa fii suparata >big grinbig grin

| glamour a răspuns:

Eu nu l-as ierta, indiferent de motivul pentru care a facut-o. Daca te-a inselat o data cu siguranta o va face si a2a oara, si a3a oara si a Na oara.

| cOnTexT a răspuns:

Voi ati spune, voi ati spune, voi nu aveti o relatie de 3 ani cu respectivul si iar voi nu il iubiti. atata spuneti ma straight face

Tu sti ce sa faci, 3 ani e mult timp vorbeste cu el despre asta, precis a fost doar o intamplare.

| MenCool a răspuns:

Dai papuci... sfatul meu sa ramai macar cu mandria ca nu ti-a dat el. sfatul meu

| justmeesb a răspuns:

E de neacceptat, s-a comportat ca un nesimtit si nu merita sa stai langa el, renunta acum si nu-ti imi irosi timpul, asta daca nu vrei sa fii o chinuita toata viata!

| mannu a răspuns:

DACA IL IERTI te va insela de cate ori va avea ocazia happy
stiind ca tu o sa-l ierti straight face
dar chestia asta sta la latidunine personala

| simona_3709 a răspuns:

Nu-l ierta`. Nu pretuiesti ce ai pana nu pierzi, daca el crede ca exista fete mult mai bune decat tine sa se spele cu ele pe cap si puncthappy
Baieti d-astia gasesti peste tot`.
Numa` bine big hug Nu uita. Curvele sunt facute sa le ****, dupa o noapte ca asta toti se intorc acasa darbatting eyelashes ultimul cuvant il spune femeia. happy

| glamour a răspuns:

Cяιтιcaℓ, daca tu vrei sa ierti un barbat cu masca toata viata numai pentru ca sunteti de mult timp impreuna e problema ta. Noua ni se pare normal sa nu ne injosim si sa iertam la nesfarsit un astfel de barbat cu 2 fete, simplu. Fiecare cu parerea ei. Asa ca nu ai de ce sa ne critici. Injoseste-te fata mea in continuare ca nu iti spunem noi nimic, e viata ta. I-am dat sfatul asta pentru ca se presupune ca e sigura ca a fost inselata.

| Andreea3219 a răspuns:

Sa sti ca nu trebuie sa te insele de mai multe ori, e de ajuns sa o faca doar o data ca sa se mai gandeasca sa o mai faca si a doua oara. Discuta cu el si explica-i ca nu mai vrei sa fi cu el din moment ce a stat cu alta. In trei ani cred ca s-a dezvoltat o legatura afectiva destul de stransa, asa ca iti va fi greu dar gandeste-te ca nu este el cel care merita sa fie cu tine, poate iti va fi mai bine fara el. te pup si imi pare sincer rau, succes :*
P. S: este alegerea ta, ti-am dat doar un sfat happy

| cOnTexT a răspuns:

@glamour Sunt baiat "vere".
Si am spus ca ea stie ce sa facawinking

| cOnTexT a răspuns:

@glamour Nu, nu prea obisnuiesc sa insel, ideea este ca daca "iubesti pe cineva indeajuns de mult" poti avea puterea sa'l ierti lasand orgoliul deopartewinking mai ales in cazul famililor, pentru copii macar! ca nu ei v'au pus sa'i faceti si apoi sa'i lasati singuri.
Bft

| glamour a răspuns:

Asa cum voi inselati sa va hraniti orgoliul, nici noi nu va iertam pentru ca avem demnitatea si orgoliul nostru. Copilul va creste si la un moment dat intelege ce se intampla intre parinti. Nu trebuie sa faci nimic in legatura cu asta pentru copil, orice s-ar intampla copilul va ramane cu o mama si un tata.

| cOnTexT a răspuns:

@glamour, habar nu ai ce vorbesti!winking fara suparare.

| glamour a răspuns:

Ok Mister Stie Tot...las-o baltaoh go on

| adddeeeee a răspuns:

Nu`l mai iertawinking Daca a facut`o o data o face si a doua oara. Daca a apucat`o asa, asa o tine.Iti zic din propria experienta.Am fost 2 ani cu un specimen de genu`.M`a inselat de 5 ori tot timpu vorbea cu fete, apoi venea "suferind" inapoi.Pana la urma mi-am dat seama ca nu are rost si el a facut in continuare daca a vazut ca il iert...ei si ultima data nu l`am mai iertat happy... Daca vrei da`i si a doua sansahee hee si daca si a doua oara face nu-l mai ierta pentru ca asa o sa o tinahappy