| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca m-am indragostit de noul profesor de biologie? Eu sunt clasa a8a si el are in jur de 30 de ani. Nu este insurat si nici iubita nu are. El este simpatic si inteligent, dar nu e genul care sa suceasca mintile elevelor. Colegele mele spun chiar ca nu arata bine, insa eu nu sunt de aceeasi parere.La ore se poarta normal cu mine dar ma gandesc ca daca asa merge la olimpiada m-as apropia de el. Credeti ca aveam vreo sansa, tinand cont de diferenta de varsta? Nu sunt foarte singura ca sunt indragostita de el cu adevarat insa in ultimul timp ma gandesc foarte des la el.

17 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Hai fata fii serioasa, si-o ma indragostisem de ala de desen, da` mi-a trecut laughing
Ia-ti gandul, e DOAR PROFU` TAU, mai ai un an, si gata. zbori de langa el.

| r8driver a răspuns:

A8a...asta anseamna ca cand profesorul era de virstra ta tu nici nu erai nascuta!

Daca profesorul se va incurca cu tine, cred ca trebuie s-a renunte la cariera s-a.
Eu zic s-a nu ancerci, daca profesorul ai spune la parinti tai, ca doar spui ca are 30 de ani si cred ca are capul pe umeri.

| IngerPierdut a răspuns:

Eu zic sa te duci la olimpida pentru tine, si nu de dragul unui profesor.Esti inca tanara, vei avea timp sa cunosti la liceu si chiar la facultate destui baieti. Diferenta de varsta e destul de mare si cred ca tu ai nevoie de cineva mai tanar alaturi de tine care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine. Tu la varsta ta gandesti diferit fata de o persoana de 30 de ani.Plus ca nu esti singura care trece prin asa ceva...majoritatea am admirat un profesor mai mult si ne-am dorit alaturi de noi o persoana asemanatoare deoarece acel profesor reprezenta un model pentru noi.

| BabyPink a răspuns:

Si eu ma indragosteam de profu de religie, de sport .aouleu mama love struck. Dar mi-a trecut :pe
Cum zice si cami, mai ai un an si zbori de langa elhee hee

| yuppy a răspuns:

In primul lucru este ceva ilegal... un profesor si o eleva iti dai seama ca el ar putea fi dat afara daca s-ar intampla ceva intre voi? si este o diferenta foarte mare de varsta tu esti un copil si el este un om prea mare pentru tine.parintii tai ar fi de acord?

| juniper a răspuns:

O vai... in fine, este o diferenta prea mare de 22 de ani, nu cred ca va merge, el este mai matur. Cel mai bine ar fi sa te concentrezi pe scoala. Iti formezi viitorul la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gaseste-ti un gagik de virsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca ar trebui sa-i marturisesti dragostea. La o lucrare de control gaseste o metoda sa atasezi un biletel cu cateva versuri de dragoste. De asemenea, convinge-ti parintii sa te dea la meditatii la el, si sa faceti la el acasa. De acolo e usor, vrajeli, mangaieri, alea-alea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

hee hee eu sunt tot a 8-a si am un diriginte belea laughing

sincer m-am gandit la aceeasi chestie daca as avea vreo sansa...si in loc sa ma gandesc cum as putea face sau daca am vroe sansa la el/...

am inceput sa vorbesc mai mult cu el, chiar sa fac unele aluzii si sincer o sa te simti mult mai multumita decat la gandu ca ar putea exista ceva intre voi! e doar o simpla admiratie, stiu cum ehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cum arata profesorul asta? de unde e?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca se da profesorul la tine si tu nu vrei nimic de la el si diferenta dintre voi e de circa 5 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bine sa te indrg de profioh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hello fata nu te supara dar sincer cred ca nu e bun pentru tine, e un mos
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama, mama laughing dragoste cu nabadailaughing

| Fiona35 a răspuns:

Sigue e acel sentiment? gandeste-te bine inainte de a face ceva!

| pui DE scorpion a răspuns:

Mda.si eu m-am indragostit de dirigintele meu laughing...is tot a 8-a
, si anul` trecut l-am placut dar nu ma gandeam sa-i zic sau ceva de genu.si am ajung la concluzia ca decat sa visez ca as putea o relatie cu el.am inceput la fel sa vb mai mult cu el.tot unele vorbe cu subinteles etc chiar ca te simti mult mai multumita. oricum la mai mult adica decat stiu eu o aventura. nu are cum sa existe tongue

| tatis a răspuns:

Pai...daca te place,il placi si tu! Eu as spune ca nu este ok o relatie de acest gen! Chiar daca se uita la tine in ore si nu numai,chiar daca vorbiti pe mess,aceasta relatie nu cred ca ar avea vreun viitor! Trebuie sa iti gasesti pe cineva de varsta ta! Poate crezi ca nu am dreptate,dar, crede-ma, am dreptate! Acesta este punctul meu de vedere! sper ca te-am ajutat!