auran
| auran a întrebat:

Ce sa fac daca nu am libidou?

12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Depinde. Nu ai avut niciodata un apetit sexual sau dupa un anumit moment ti-a scazut? Poate fi de la oboseala, stres, monotonie in relatie, unele anticonceptionale, vreun impas psihologic... In functie de cauza, vezi ce e de facut.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Incearca sa gasesti cauza pentru care nu ai libidou... Poate fi... faptul ca partenerul tau nu te atrage/mai atrage (si ar trebui sa-i spui si sa te gandesti la o metoda prin care te-ar putea atrage sa nu ajungeti sa va inselati sau sa va despartiti)... Poate fi o experienta sexuala neplacuta care ti-a provocat un dezgust fata de activitatile sexuale... Peste asta se poate trece, dar e nevoie de multa rabdare... Pentru mai multe detalii te sfatuiesc sa citesti cartea lui Fracois Xavier Poudant - Cum sa depasim dificultatile sexuale. Mult succes!

auran
| auran explică:

Pai candva era ceva mai bine dar, cu timpul a scazut
de fel sunt foarte nervoasa si daca sunt si suparata atunci chiar ca nu mai exista deloc

auran
| auran explică:

Ca de exemplu?sad

auran
| auran explică:

Ma uit dar, degeabacrying

| Ben. a răspuns:

Fructe de mare, vin rosu, ciocolata, o baie cu saruri placut mirositoare niste lumanari aromate si un partener pe care-l placi.

| mikiscence a răspuns:

Try something new...nu sariti pe mine!

| jani a răspuns:

Multa fantezie si preludiu cat mai lung...

| mircea a răspuns:

Gaseste niste medici buni si nu mai pierde timpul ca viata este scurta.

| Selena a răspuns:

Uita`te la filme porno!

| csintalan a răspuns:

....schimgal,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are la magazin, dar e un pic scump.