| olgutza_3910 a întrebat:

Ce sa fac, de o bucata de vreme ma uit altfel la fete, nu stiu ce-i cu mine, poate sa fie ceva mai grav? adica tinind cont ca eu tot sint fata, dar nu e de o zi 2 e de mai mult timp. ce sa fac? nu zic ca poate e un idee de copil ca am mai mult de 20 de ani, nu vreau sa fie ceea la ce ma gindesc eu...

Răspuns Câştigător
| 80Cris a răspuns:

Olgutza poate nu ai gasit inca barbatul potrivit. Du-te la psiholog si pana la urma sa nu-ti fie rusine cu ceea ce simti! Trebuie doar sa descoperi de unde a pornit totul...Bafta!

11 răspunsuri:
| ßέßέ a răspuns:

1. E normal sa te uiti la alte fete. Si eu ma uit cum sunt imbracate, machiate etc.
2. Daca te uiti si simti ceva, cum ca ti-ar placea de ele, atunci poate deveni o problema.
3. Esti cu un baiat, ceva trebuie sa te fi atras la el.

In concluzie, nu cred ca esti 'pe invers'.happy

| 80Cris a răspuns:

Nu este atat timp cat tu nu te mai gandesti la asta! Recunosc ca nu-mi permit sa scriu mai multe dar ca sa-ti dai seama ce gandesc iti spun doar atat : barbatii cu femeile si femeile cu barbatii. Asa e firea normala a lucrurilor!

| aangelia a răspuns:

Pai, daca ai atins fete in anumite zone sau daca ai sarutat atunci esti sigur. Daca nu, inseamna ca esti invidioasa, fara suparare.
Poti controla asta singura.

| evelin_1888 a răspuns:

Poate doar studiezi concurentawinking

| alexandrucr a răspuns:

Iti palc fetele... ce mare lucru happy

| olgutza_3910 explică:

Da nu prea ma atrag asa ca fetele, am acum sa zicem o relatie cu un baiat, ne intalnim nimic mai mult, eu incerc sa uit prin el.Nustiu cu cine sa discut ca mii jena de ceea ce simt, multi n-ar sa ma inteleaga corect si ma gindesc ca poate daca ma jutati voi cu sfaturi, nimeni nu stie despre aceasta problema.Si culmea lucrurilor e ca nu stiu cit o sa mai dureze, dar sint sigura ca ma atrag femeile foarte mult si ce sa fac? Ajutati-ma va rog...

| olgutza_3910 explică:

Da, dar daca nu simt nimic pentru el, si de la o vreme ma irita foarte tare, nici nu stiu cum sa-i zic ca nu vreau sa-l vad, si ca am iesit cu el doar ca sa uit dar nu a ajutat, si care e marea mea problema ca imi place de o prietena de-a mea foarte tare, de abia ma abtin citeodata sa nu o sarut, numai cind o vad ma pierd, de un an si jumate asa ma chinui, de cind o cunosc. Oare sa plec din tara, ma mai gindesc si la asta, sau poate sa ma duc la un psiholog, nu stiu.

| Kaede a răspuns:

Eu zic sa nu mai analizezi atat, just go with the flow. Orientarea sexuala nu e ceva fix, iar daca refulezi o parte din tine, s-ar putea sa iasa undeva mai tarziu si sa fie mai rau. Mai bine afli acum ce e de fapt si daca ai ocazia sa experimentezi o relatie cu o fata, problema atunci o sa-ti dai seama. Incearca sa-ti dai tu seama ce simti, fara sa te gandesti la ce spun altii, daca e ok sau nu, ideea e sa-ti dai seama exact ce simti si ce vrei si sa-ti accepti toate partile. Aia cu psihologul in romania.eu nu prea am incredere, e destul de scump si nu esti sigur de educatia lui.nu spun ca nu ar fi psihologi ok, dar in locul tau m-as documenta singura pe tema asta, as citit din mai multe surse, eventual experiente similare dar si articole de specialitate; sunt sigura ca vei gasi persoane (chiar f multe, trust me) care au trecut/trec prin stari de genul. Si nu mai zi ca nu vrei sa fii intr-un fel sau altul, oricum nu suntem niciodata 100% definiti, pe parcursul vietii ne schimbam, ideea e sa fim impacati cu ce suntem si sa acceptam ceea ce simtim. Take care.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa observi daca e prin autosugestie"Vai, sigur imi plac fetele."si doar ai impresia ca iti plac. Daca ai fantezii cu anumite fete, daca simti nevoia sa le saruti, atunci cand esti in preajma lor, daca te atrag sexual, poate ar trebui sa iti pui o intrebare. Dar daca doar te uiti"altfel "la fete, nu inseamna ca esti lesbiana.Sa inteleg ca baietii nu te atrag? Tine cont si de toata publicitatea de care beneficiaza lesbienele si cat se mai discuta pe chestia asta. S-ar putea sa fie doar o sentiment fals.

| milocika a răspuns:

Eu sunt in aceiasi situatie. sad

| milocika a răspuns:

Eu sunt in aceeasi situatie. sad Poate ne sfatuim una cu alta, daca totusi... happy