| wendigo a întrebat:

Ce sa fac. m-am indragostit de un baiat super doarca el nu stiutiu daca m-a place.noi am fost cei mai buni prieteni pana a m-a indragosti eu de el. ajutati-ma va rog! d-au fundita la salvatori.mersi

3 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ceea ce pot sa-ti spun eu, este ca de obicei baietii nu prea pot avea relatii platonice cu fetele. Cu alte cuvinte... daca el a intretinut aceasta relatie de cel mai bun prieten al tau, exista o foarte mare probabilitate sa fie indragostit de tine. Ce sa faci? E simplu...ii spui ca-l iubesti. Care-i cel mai rau lucru care se poate intampla? Poate eventual sa te refuze, dar eu nu cred ca o va face.

| Borgir a răspuns:

Pai vb cu el ce este asa greu da-i de inteles ca il placi.

| PinkLips847 a răspuns:

Ciao, cu problema asta se confrunta aproape toate fetele, chiar si eu am trecut prin asta. Prima data trebuie sa vb cu prietenele tale si sa le rogi ca intr-o seara sa il intrebe pe tipul pe care il placi ce parere are despre tine sau sa il intrebe ca li se pare ca ii place de tine. Prietenele tale iti vor spune si vei incerca cu tot sarmul tau sa-l cuceresti si sa aflii ce ii place. Puteti merge la petreceri sau cu gastile afara sau chiar sa-l inviti la un film. Eu asa am facut si mi-a mers destul de bine. Sper sa iti fie de folos sfaturile mele. Bafta cu tipulbig grin:*