| andruha a întrebat:

Ce sa fac mansturbez in fiecare zi? Ciar uneori de 2 ori pe zi. Cum pot sa scap de aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| George1510 a răspuns:

Fa-ti o prietena.Astfel nu vei mai fi preocupat de "lucru manual". Ai grija atata masturbare poate duce la impotenta, nu mai punem la socoteala ejacularea precoce.

13 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Nu e bine sa renunti la masturbare. Asta e vital pentru adolescenti pentru reglarile hormonale. Consulta un doctor (fie si online) si iti va zice la fel. Totusi...prea DES (asta insemanand de 2-3 ori pe zi) poate duce la alte prostii.
happy

| Narfundo a răspuns:

Nu o mai facetongue.Nu stiu daca exista alta solutie...este vorba despre puterea autosugestiei.Cand esti mai relaxat punete intr-un pat si spuneti in minte ce nu vrei sa mai faci.Si repeta, repeta pana iti intra in capu alahappy. Ar mai fi ceva...defiecare data cand vezi ceva deochiat inchide ochirolling on the floor. Nu stiu in ce stadiu esti prietene, ai zis ca o faci de 2 ori pe zi.

| Adyr0 a răspuns:

Nasoala situatie. Daca vrei sa scapi de aceasta problema trebuie s-o iei incetul cu incetul, adica 1 data in fiecare zi, pe urma 1 zi da si 1 nu, pe urma 1 zi da si 2 nu, si tot asa pana te opresti definitiv. Nu e bine sa te opresti brusc pentru ca o sa-ti dai organismul peste cap, o sa ti-o ia hormonii razna. Si cand faci pauza incearca sa-ti ocupi timpul in care de obicei te masturbai cu o alta activitate de natura sportiva (mers pe bicicleta, jogging, jucat fotbal sau altceva), pana scapi definitiv. Sper ca iti va fi de folos sfatul meu. Bafta.

| georgegs a răspuns:

Georgika.masturbarea.nu.duce.la.impotenta.
numai. speria."copilul"

| CristinaElena96 a răspuns:

Pai fa-ti o prietena si de kate ori iti vine o suni si o intrebi ce mai face etc... functioneazabig grin
sau gandeste-te la altcevabig grin

| lextim a răspuns:

Sex.

| vasiledumitru a răspuns:

Trebuie sa te rogi mult la Dumnezeu sa te ajute sa scapi de acesta ispita, ca e pacat sa te masturbezi.

Răspuns utilizator avertizat
| NDY a răspuns:

Iti faci o prietena...

| Lol_1641 a răspuns:

Si eu am trecut prin problema asta cand eram virgin, dar apoi m-am gandit putin ca doara nu continuam asa pana mor, incearca sa iti gasesti o prietena te-va ajuta mult! *la mine a functionat* happy

| andruha explică:

Mm

| SergaTheBoy a răspuns:

Pe scurt daca nu e prea direct eu as zice : GET A LIFE!
Du-te si tu joaca fotbal stai de vorba cu baietii fetele mergeti cu bicicletele de unde sa stiu eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul sfat eficace.Masturbeazate de doua ori pe noapte si ai scapat s-o mai faci ziua.