| LexXaA a întrebat:

Ce sa fac?
Mi-am pierdut virginitatea acum cateva luni, intr-o relatie care nu a durat prea mult, neam desparit repede din cauza lui, eu am suferit mult si mi-a fost greu sa trec peste dar m-am indragostit din nou si sunt intr-o relatie dar pb e ca mi-am mintit prietenu i-am spus ca mai sunt virgina pentru ca imi era frica sa nu aibe o parere naspa despre mine sau sa imi ceara el sa o facem mi-e frica sa o mai fac iar dupa aia daca ma lasa am nevoiee de timp, dar chestie e ca l-am mintit si ma simt naspa dar cred c voi continua asa si ii voi spune ca is virgina, isi va da seama? el e mai mare are experienta va rog ce sa faccrying sincer

8 răspunsuri:
| ruginiz a răspuns:

Daca crezi ca merita si e o relatie serioasa si tipul e de treaba, ia-l la o discutie si spune-i adevarul. ii spui ca nu a fost asa cum te asteptai tu si nu a fost chiar de vis si ai preferat sa minti ca sa nu puna el intrebari in plus. spui tu ceva acolo. daca nu, il minti in continuare si gata. mergi asa din minciuna in minciuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff, parerea mea este sa ii spui adevarul si sa ii explici ca pe acel baiat il iubeai si de aceea te-ai culcat cu el si ca nu credeai ca o sa te lase dupa aceea. Daca tine la tine cu adevarat si te iubeste va intelege.Imi pare rau ca nu a fost asa cum iti imaginai u ca va fi prima data cand va fi sa te dezvirginezisad. Las ca va trece si nu te mai gandi >:d< Pup si bafta in viata:*

| nicoleta01 a răspuns:

Daca tii la el si crezi ca o sa aveti o relatie buna :explica-i adevarul. dar mai intai fii sigura ca merita ca stii cum sunt baieti. apoi este posibil sa iti ceara si el

| Liviu3478 a răspuns:

Daca doresti sa nu o faci cu el si inca sa stai cu el il poti minti in continuare nu are cum sa isi dea seama decat daca o faceti sau baga mana pe unde nu trebuie. Dar daca vrei o relatie de durata zic sa il mai lasi asa sa vezi cum merge treaba si pe urma sa i spui. Ma gandesc ca daca ii spui de acum o sa vrea sa faceti dragoste si pe sa nu te paraseasca...
Asta e parearea mea big grin

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai facut foarte rau ca l-ai mintit!

Daca e genul scrupulos, mai mult ca sigur o sa te lase!

Tu il cunosti mai bine!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi care-i problema că nu mai eşti virgină? Sau pe ăsta vrei să-l ţii enşpe mii de ani şi de-asta?
Iei şi-i spui şi gata!
Voi vă supăraţi când bărbaţii omit să vă spună unele chestii dar voi minţiţi mai des!
Iei şi-i spui. Dacă te lasă, oricum o meriţi.
Eu m-aş supăra dar într-un fel aş lua-o ca pe o veste bună căci cu virginele orice e mai greu.

Răspuns utilizator avertizat
| Meluma a răspuns:

1 la mana: S-a inventat punctul [.]
2 la mana: Ai grija de acum inainte cu cine o faci...Prima data trebuie sa te gandesti bine...
3 la mana: Trebuie sa discuti cu el, nu e bine ca l-ai mintit. Incearca sa-i explici si poate va intelege.