| anonim_4396 a întrebat:

ce sa fac? nu mai pot?cryingSfaturi va rog mult!sad?
Am fost cu un baiat 4 zile totul era bine! Intr-o zi mi-a spus niste cuvinte care nu mi-au convenit, intr-un fel m-au durut! I-am spus ca m-am suparat si ca astept ceva de la el! Atunci el a raspuns ca daca e ceea ce se gindeste el nu poate asa ceva sa spuna(adica sa isi ceara scuze)Ma mai sunat o data si m-a intrebat ce e cu suparrea de aseara i-am dat de inteles ca nu mi-a trecut! Desi eri am fost la disco unde era si el dar numai ma privit lung si atit nici nu am vorbit doar ne-am salutat! Am ajuns acasa si i-am scris un msg "ce face?"nu mi-a raspuns si l-am sunat si la fel nu mi-a raspuns sad Nustiu mii foarte greu pe suflet, as vrea sa ma impac cu el ce sa fac? cum sa fac? nu vreau nici eu sa par ca sunt obsedata dupa elsad Nu mai pot simt cum ma distrug incetul cu incetul! crying Va rog mult dati-mi niste sfaturi! Va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| tinutza_9280 a răspuns:

Unu...cred nu ii prea pasa de tine, fiindca daca daca ii erai importanta isi cerea scuze, facea ceva sa te impace.
Doi...inteleg ca ti-e greu si stiu ca cel mai mult doare cind totul se termina fara a reusi sa se incepa ceva, dar daca e asa nesimtit incearca sa fii indiferenta.
Trei...baietii cind simt o atitudine mai indiferenta, incep ei a te cauta. Ignoral, incearca sa-i arati ca esti super bine si fara elhappysi apropo, daca nu-ti raspunde nu-l mai suna, nu-i scrie...fiindca nu faci alceva decit sa-i ridici autoaprecierea(si isi incepe a-si da prea mare importanta)
Patru...defapt nu sunt eu o mare priceputa, dar m-am dat cu parerea in dorinta de a te ajuta fiindca stiu ca e greu, mi s-a intimplat si mie situatii similare si cred ca nu doar mie dar majoritatii...
bafta, fii mai indiferenta (prea putin timp pu ati face asa mari batai de cap)

5 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

In a cata zi din cele 4 ti-a spus niste cuvinte? laughing
Daca "tii foarte greu pe suflet", decat sa te distrugi incetul cu incetul, stinge repejor lumina si mergi la nani. Maine cand te vei trezi, te vei reaprinde, nu dupa el, ci dupa altul... e firesc la anisorii tai.
Somnic pufos!

| princess87 a răspuns:

Dupa 4 zile tu tii la el? Da-l incolo... daca el nu te cauta, tu de ce sa-l cauti? E clar ca el nu tine la tine la felul cum se comporta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa iei legatura cu el prin intermediul prietenilor comuni sau cu prietenii lui :d as putea zice ca stiu cum e numai ca la mine a fost altfel...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste psihologia inversa si eu sunt cam in aceeasi situatie, banuiesc ca voi vorbeati si pe mess, ei bine fa ca el sa te bage in seama, fa-l sa fie interesat de tot ceea ce spui tu dar tu sa pari ca nu esti prea interesata de ce spune elwinkingsucces

| pufuletenebun a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu el, sa incerci sa vbiti, dar totusi actioneaza repede, sa nu inceapa alta sa se dea la el.Noroc, sper sa reusesti