| Sara2 a întrebat:

Ce sa fac sa imi vina mai repede menstruatia? trebuia sa imi vina pe 5 decembrie si ...nici un semn inca, am sarit am facut efort, nu stiu, oare sa incerc duphaston? sunt ffff ingrijorata, test am facut la 33 zile de la ultimul contact si a iesit negativ, ma ingrijoreaza rau intarzierea, eu nu aveam intarzieri, am facut si o baie fierbinte, nu stiu ce sa mai fac, ce ma sfatuiti?

7 răspunsuri:
| madalina_2518 a răspuns:

Asteapta daca ai facut test si ti-a iesit negativ inseamna ca nu esti insarcinata. poate ai racit si iti intarzie putin menstruatia... o sa iti vina...ai grija de tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baie fierbinte si poti sa bei putin vin rosu daca nu mai incearca sa facu un test

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te agiti nu are sa iti vina. Daca testul a iesit negativ, eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji. Poate sa intarzie din cauza la frigul de afara ai racit si nah de la stres etc. Pentru linistea mai ia un test si fa-l.
Bafta

| valThina a răspuns:

Nu trebuie sa t ingrijorezi f tare, s mai poate sa iti intarzie cateva zile, dar daca iti e frica mai ia un test de sarcina(barza sunt cele mai bune si l poti face la orice ora din zi )
mananca sfecla rosie(asa am auzit ca daca mananci iti vine in max 3 4 zile eu sincer nu am incercat da stiu o colega care facea asa la sfatul mamei ei

| anduta160 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog, el intr-adevar te poate ajuta.si eu am avut o intarziere de 2 luni jumatate si nu am avut nimic grav dar nu m`am linistit pana nu am fcaut o vizita la nenea/tanti medic! bafta

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecolog. Nu incerci Duphaston dupa ureche, este un preparat hormonal, ca sa il iei trebuie sa fii 100% sigura ca nu ai vreo problema cu ovarele de exemplu. Plus ca un singur test de sarcina nu e suficient, trebuie sa-l repeti (duphastonul nu ti-ar face rau in sarcina, e adevarat). Efortul si baia calda aduc mai repede o menstra care oricum urma sa apara in urmatoarele 24 de ore, nu rezolva o problema hormonala. Asadar, ginecolog, maine sau cel tarziu poimaine. Nu te juca cu sanatatea ta, o data pierduta, e dusa definitiv.

| Carmen a răspuns:

Draga poti sa stai linistita.ca si mie mi-a intarziat cu 8-9 zile. Poate fi o dereglare sau din cauza racelii. Daca te-ai protejat de la ultimul contact sexual, atunci nu ai de ce sa-ti faci griji.