| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa-l uit? uitati-va la intrebarile anterioare?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Sa-l uiti...nici tu nu vrei astatonguetu vrei o explicatie, ca apoi sa fii mai linistita.si acum nu stii de ce s-a terminat tot.
mai intrebai acolo ca daca sa il intrebi tu sau nu ce s-a intamplat.
si ca nu vrei sa creada ca tii la el, sa nu pari slaba in fata lui.
gresesti...nu e singurul om de pe pamantul asta. daca iain ras.treaba lui, nu trebuie sa te afecteze, iti dai seama si tu.asa ca suna-l, daca mai ai numarul lui, sau spune-i sa va intalniti. poate ca fata-n fata lucruile deurg altfel.
nu ai cum sa il ``uiti``deocamdata cand tu nu stii de fapt cum sta treaba.

3 răspunsuri:
| Monica a răspuns:

Nu il poti uita cat ai zice ''peste''. Timpul le rezolva pe toate.Incearca sa eviti intalnirile cu el, ignora-l complet.sau cel putin, cat de mult poti cu toate ca e greu!
Gandeste-te la cu totul altceva. Poti ''lupta'' cu tine.Chiar daca suna ciudat.Sunt convinsa! Nu te-as sfatui sa intri intr-o relatie atat de brusc, sau daca o vei face... nu mai pune atat suflet in relatia respectiva, atata timp cat nu esti convinsa de sentimentele partenerului :*!
Iesi in oras cu prietenele/prietenii si profita de viata!
Sper ca te-am ajutat.

| Asiryx a răspuns:

Timpul va rezolva totul. incearca sa cunosti lume noua... fete baieti sa iti petreci timpul liber cu prietenii, iesiri in parc (undeva unde acel baiat nu umbla laughing ), distreaza-te ca intre fetewinking

| CrySsa_4535 a răspuns:

In primul rand sa rupi cel putin pentru o perioada legatura cu el. sa nu mai vorbiti deloc, nici la tel ncii pe internet nici fata-n fata sa nu va mai intalniti.sa stergi toate pozele cu voi, care iti amintesc de el sau sa le pui pe un cd. undeva. apoi sa eviti sa mai asculti melodii triste sau care iti amintesc de el.incearca sa asculti melodii noi, vesele.in al3lea rand incearca sa iesi cu fetele sau chiar sa cunosti persoane noi si de ce nu chiar baieti. sa faci ce iti place mai mult adica mai pe scurt sa incerci sa iti ocupi tot timpul incat sa nu mai ai timp sa te gandesti la el. o sa fie greu la inceput insa cu timpul o sa uiti te asigur. mie pentru primul baiat pe care l-am iubit mi-a luat 1 an de zile sa il uit. si a implicat mai multe nu cate a implicat relatia ta.