| DanaDaniela2222 a întrebat:

Ce sa fac sa nu prea mai am dureri în timpul actului sexual când sunt la menstruaţie?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să te abții...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa acorzi mai multa atentie preludiului sau sa te abti

| Madaxo97 a răspuns:

Să nu mai faci sex la menstruație, lasă vaginul în pace măcar în perioada aia. Oamenii care recomanda sexul la menstruație spun numai prostii, să facă ei, sunt doar niște mituri cum că sexul la menstruație ajută la ceva, e o prostie, nu ajută la nimic să împingi la deal niște sânge care vrea să părăsească organismul, mai rău crești riscul de infecție cu anumite bacterii. Cu durerile la fel, nu te va ajuta sexul, nu are treabă penetrarea vaginului cu ce se întâmplă în uter, pentru că de acolo vine durerea nu din vagin.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Să numai faci sex, doar oral sau anal

| Emilian65 a răspuns:

Sa nu mai faci sex cu prietenul/iubitul/soțul în perioada menstruației.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti faci investigatii medicale la ginecolog cand nu esti pe ciclu evident, fiindca ceva in interriorul tau este bolnav, posibil sa ai chisturi pe ovare, fibroame uterine, tumori ori infectii grave.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu mai faci sex la menstruație daca ai dureri

| Delllla a răspuns:

Pune în ziua aia o sticlă de apă călduță pe burta ta.