| printseeeesaaa a întrebat:

Ce sa faci cand iubesti un baiat cu care ai avut o relatie lunga si va-ti despartit dar tu inca il mai iubesti si nu ai curaju sa-l suni sa-i spui ca-l iubesti nu poti sa vorbesti cu el pentru ca ti-a facut mult rauu intr-un fel il vrei inapoi dar intr-un fel e mai bine fara el cum e mai bine sa faci avand in vedere ca nu stiu dacaa ma mai iubeste sau daca isi mai aminteste de mine? dati-mi un sfat plzzzzzz

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Eu cred ca daca zici ca ai fost impreuna cu cineva o perioada lunga de timp,nu are cum acea persoana sa isi piarda memoria pur si simplu.E imposibil sa nu-ti mai amintesti,ca doar nu ati ajuns la pensie si l-ai vazut pe strada intr-o zi.

Nu ai curajul sa-l suni? Te mananca sau ce-ti face? E om, stie sa vorbeasca, dar acum depinde cum vorbesti tu.E cam aiurea sa revii dupa nu stiu cat timp si sa zici"a stii...te iubesc!". Faptul ca a avut loc o despartire inseamna ca ceva nu a mers...vina ta,a lui, a timpului, dar nu a mers.De ce ar merge dupa un timp? Nu poti sa te duci la o persoana si sa ii ceri sa fiti impreuna "din nou"numai ca iti lipseste tie, asa o vei indeparta si mai tare in caz ca nu simte la fel.
Daca vrei sa recuperezi o persoana...trebuie sa fii constienta daca e vreo sansa sa se fi indreptat lucrurile,motivul ruperii legaturii,sa iti realizezi greselile,accepti si recunosti pentru ca daca nu,veti ajunge de unde ati plecat.
Nu trebuie' sa zici ca ti-a facut o persoana rau...ti-a facut rau deseori pentru ca ai lasat-o,pentru ca nu ai avut putrea,impunerea,vointa si realismul la momentul ala, si s-a ajuns la ce s-a ajuns.
Ia-o usor, si gandeste-te bine.

| RyugaHideki a răspuns:

Din moment ce ai fost impreuna cu el, iar el stie ca tu vrei sa fii impreuna cu el, va accepta iar, dar va avea cerinte mai mari si iti va propune mai multe. Dar daca ati fost despartiti mult timp, este posibil sa fiti asa cum ati fost inainte, dar dragostea oricum nu va mai fi la fel daca v-ati despartit din cauza lui.

| lucian_9242 a răspuns:

Poi ia si vorbeste cu el, pe mess, sau prin mesaje daca nu ai curaju sa il suni, si zii adevaru, ca tu inca il iubesti si intreaba-l daca si el mai simte ceva pentru tine ca eventual sa va impacati amandoi. asta ii sfatul meu, chestie este ca ia si fa tu pasul asta, poate el se simte intr-un fel vinovat pentru ca tia gresit si ii este intr-un fel jena sa dea el peste tine : sa iti zica sa va impacati,...