| ana17 a întrebat:

Ce sa iau ca sa nu raman insarcinata? big grin Inafara de prezervativ niste pastile cat mai sigure va rog eu mult

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In afara de prezervativ, orice pastile trebuie sa ti le recomande medicul ginecolog, dupa consultatie. Altfel luate, nu numai ca nu sunt sigure, dar sunt chiar periculoase.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prezervativul ramane deocamdata pe primul loc, pe langa faptul ca te poate scapa de o sarcina nedorita, te apara si de eventualele boli cu transmitere sexuala.Pastile nu poti lua decat cu recomandarea unui medic ginecolog deoarece majoritatea au contraindicatii.

| mosu_9772 a răspuns:

Pot sa iti recomand eu sigur un anumit tip de pastile care sunt sigure matusa mea ia astfel de pastile de aproape 3 ani si nu a patit nimic ele se numesc jasmin(iasmin se citeste)si sunt in jur de 30 de lei

| DiutzaAngel a răspuns:

Pai fa-ti un control ginecologic si vezi ceti recomanda medicul. daca nu ia-ti marvelon28 sau diane35

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anti conceptionale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freacate in cur

| catuzzu a răspuns:

Anticonceptionale ok