| anonim_4396 a întrebat:

Ce sai mai fac prietenului meu sa tina enorm de mult la mine si sa ma iubeasca numai pe mine?

13 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai ar fi o relatie cam nesanatoasa sa te iubeasca numai pe tine... Suna a obsesie. Si te-ai gandit, daca te saturi de el sau intalnesti unul si mai si, si el te urmareste si e obsedat de tine?! Eu zic ca e mai sanatos pentru voi sa aveti o relatie in care sa va lasati aer unul altuia.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai e ceva cam imposibil.sad nu poti sa faci pe cineva sa faca acest lucru.

| LoryM22 a răspuns:

DACA NU TE IUBESTE ATAT DE MULT CAT AI VREA TU INSEAMNA CA NU ESTE JUMATATEA TA

| rita a răspuns:

Vraji! laughing trebuie sa'i faci

| rita a răspuns:

Acum serios. cred ca fata isi iubeste partenerul si vrea sa fie sigura k e iubita si nu e mintita/ inselata. e o kestie normala k isi doreste stabilitate si siguranta, nu e obsesie!

| meioana a răspuns:

... leaga-l de patbig grin

| loredanarotariu a răspuns:

Impaiaza-l.

| andryka a răspuns:

Nu exista licoare sau vraja pentru asa ceva. tine de suflet.
Comportamentul tau il poate face s at eiubeasca si nimic altceva.
Tu il cunosti cel mai bine. Incearca sa ii arati ce simti pentru el, sa nu-l sufoci, sa ii faci si lui pofte. sa-l determini sa-ti faca si el pe plac... astfel incat sa duceti o viata linistita, fara jigniri sau certuri. sa fiti prieteni buni. sa simta ca te poate avea ca partener de durm .pe tot rumul vietiiwinking

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Sa te maturizezi, sa ii acorzi libertate si incredere. Sa ai pasiuni, sa ai incredere in tine. Cu aceste calitati de vor iubi si barbatii adevarati.
Altfel te vei plange ca te folosesc doar ca obiect sexualwinking

Răspuns utilizator avertizat
| malecsia a răspuns:

Nu stiu daca te poate ajuta cineva in problema asta. Si eu imi pun aceeasi intrebare uneori si am o relatie de 3 ani. Depinde de la persoana la persoana. Dar cred ca cel mai important si potrivit in orice caz este faptul ca nu trebuie sa-l sufoci cu ceea ce simti pentru el. Urmeaza-ti instinctul, in dragoste si razboi nu exista reguli.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fai vraji la mama omida.descantece,legari cu oase de liliac si cranii de om udate in roua diminetii. cu flori de matracuca furate de la babe de sub perna cand le e somnul mai dulce. da dupa aia nu mai poti scapa de el.

| deltinaurelian a răspuns:

Nimic, lasa-l pe el sa te iubeasca